A tavalyi évhez képest egytized százalékkal, 0,49%-ra növelte hatását Magyarország GDP-jére a Huawei Technologies 2019-ben – derült ki az Oxford Economics most publikált tanulmányából.

Kiderült, mi lehetett Tseber Rolanddal Ukrajna valódi célja
A tavalyi évhez képest egytized százalékkal, 0,49%-ra növelte hatását Magyarország GDP-jére a Huawei Technologies 2019-ben – derült ki az Oxford Economics most publikált tanulmányából.
A tanácsadócég 12 európai országban vizsgálta meg, milyen hatással volt a vállalat tevékenysége a gazdaságukra, foglalkoztatásukra és adóbevételeikre a tavalyi évben. Ennek mértéke az európai országok közül a GDP-t és a foglalkoztatást tekintve Magyarországon volt a legnagyobb.
Összességében a Huawei 2019-ben több mint 16 milliárd euróval járult hozzá az európai gazdaság teljesítményéhez, és közvetve, illetve közvetlenül 225 ezer munkavállaló foglalkoztatását segítette.
Országonként vizsgálva 2019-ben az Egyesült Királyság (51.100), Németország (44.800) és Magyarország (21.500) munkaerőpiacára volt a leginkább pozitív hatással a Huawei tevékenység. Relatív értelemben a legtöbbet Magyarország profitált a vállalat foglalkoztatási „lábnyomából”, a Huawei tevékenysége által elősegített munkahelyek az összes foglalkoztatott 0,45%-át tették ki.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Eladta a vállalat egy üzletágát a túlélés érdekében
A Honort a Shenzhen Zhixin New Information Technology nevű, a Huawei székhelyének otthont adó Sencsen város kormányzatának tulajdonában álló vállalat viszonteladókkal közösen alakított konzorciuma vásárolta meg. Az adásvétel lezárultát követően a Huawei nem rendelkezik majd az új Honor cég egyetlen részvényével sem, és nem fog részt venni az üzlet további működtetésében, illetve a cég döntéshozásában – húzták alá a közleményben.
A Huawei fogyasztói ágazatára az elmúlt időszakban rendkívüli nyomás nehezedett – fogalmaznak, a problémát a „mobiltelefonok üzletágában szükséges technikai elemek tartós elérhetetlenségének” tulajdonítva. Az Egyesült Államok májusban tovább szigorította a Huawei-jel szembeni korlátozásokat, ellehetetlenítve a kínai vállalat számára az amerikai szoftverek és technológiák beszerzését. A Huawei szerint az eladás segíteni fog a Honor viszonteladóinak és beszállítóinak abban, hogy „túljussanak ezen a nehéz időszakon”.
A 2013-ban alapított Honor az eladások tekintetében mára a világ egyik legnagyobb mobiltelefon márkájává nőtte ki magát, évente mintegy 70 millió készüléket értékesítve. Az Honor üzletág az elmúlt öt év során több mint 10 milliárd dollárnyi bevételt termelt a Huawei számára. Az eladásra vonatkozóan azonban nem közöltek pénzügyi részleteket.
Kiderült, mi lehetett Tseber Rolanddal Ukrajna valódi célja
Megalázták a kieső Fehérvár játékosait, a polgármester kifakadt, a tulajdonost támadja
Balogh Tamásné árulja a lakását: Potom 95 millió forintért bárki odaköltözhet
Dömötör Csaba: Érdekes tapasztalatokat hozott Magyar Péter „román földre” vezetett túrája
Intelligensebb vagy az átlagnál, ha erre a 10 kérdésre jól válaszolsz! Kvíz
Bekövetkezett, amitől Zelenszkij félt: az Európai Unió döntött Ukrajnáról, a németek meg se merték szavazni – Brüsszel máris vigasztal
Nagyvárdára indult Magyar Péter, aztán segített a Wikipédia
Szoboszlai és Kerkez mégis csapattársak lehetnek a Liverpoolban
Friss hír Kerkez és a Liverpool tárgyalásáról, így áll most az átigazolás
Akkora orosz támadás indult, hogy a NATO-gépeket is bevetették + videó
Így alázta meg magát a világ legnagyképűbb sportcsapata
Zelenszkij beszólt Trumpnak, ennek nem lesz jó vége
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.