Forradalmi tervezőprogramot tesztel az Építészmérnöki Kar

A Blue Foam szoftver segítségével a mesterképzésben részt vevő hallgatók megtanulják digitálisan összekapcsolni a térbeli információkat a városépítészeti tervezéssel – írja a BAMA.

Forrás: MW2020. 12. 19. 15:20
Az MSc-szakos építészmérnök hallgatók kipróbálhatják a az új tervezőszoftvert (a kép illusztráció) Forrás: pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Építészmérnöki Kar (ÉPK) Urbanisztika Tanszéke és a Digital Blue Foam (DBF) néhány napja bejelentett partnerségi megállapodása lehetőséget nyújt az MSc-szakos építészmérnök hallgatók számára, hogy az órákon megismerjék és kipróbálják a forradalmian új Digital Blue Foam tervezőszoftvert.

A fél éves együttműködés részeként az Urbanisztika Tanszék lehetőséget kínál az építész mesterképzésben – a Várostervező és Főépítész Specializáción – részt vevő hallgatóknak, hogy lépést tartsanak a Computer Aided Urban Design legfrissebb technológiai újításával: használhassák a Digital Blue Foamot és továbbfejlesszék terveiket a szoftver segítségével. Lehetőséget kapnak arra is, hogy

közvetlenül a környezeti elemzések térbeli modelljébe skicceljenek, ez által épületterveiket humánusabbá és fenntarthatóbbá tegyék.

A megállapodás szerint minden hallgató hozzáférhet a DBF online oktatóanyagaihoz, részt vehet a DBF alapítóival a gépi tanulás és a program funkcionalitásával összefüggő vendégelőadásokon, valamint a DBF képviselőivel tartott csoportos konzultációkon, a készülő tervek és a szoftverhasználathoz kapcsolódó tapasztalatok megbeszélésein.

A BME építészmérnöki karának hallgatói kipróbálhatják az új tervezőprogramot (a kép illusztráció)
Fotó: pexels

A Digital Blue Foam építészek által alapított, szingapúri székhelyű építészeti technológiai vállalkozás. Az építészek és várostervezők számára könnyen használható programot fejlesztett, amely magas szintű felhasználói élményt biztosít, hatékony tervezési motorral működik, és projektelemzési eszközök használ – mindezt egy

teljes egészében online felületen.

A szoftver a megfelelő épületkonfiguráció megtalálása érdekében olyan térbeli információkat keres, gyűjt össze és vesz figyelembe, mint a helyszín klimatikus viszonyai, a tervezési program és a közvetlen városi hálózatok rendszere. Az újítást már néhány olyan vezető építész tervező vállalkozás is használja, mint a japán Takenaka Corporation.

A teljes cikk ITT érhető el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.