Farkas nyomokra bukkantak a Börzsönyben
A Börzsönyben először 2018 januárjában bukkantak farkas lábnyomára, amely nagy valószínűséggel a Bükkből, vagy Szlovákia területéről érkezhetett. 2018 nyarán már fényképes bizonyíték is volt arra, hogy farkas jár a hazai erdőkben, 2020 szeptemberében pedig valószínűleg ugyanezt a példányt sikerült lencsevégre kapni a Börzsönyi Természetvédőknek.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park weboldán közzétett beszámoló szerint a napokban újra farkas jelenlétére utaló jelekre bukkantak. Mint írják: a fokozottan védett nagyragadozók jelenléte természetvédelmi szempontból mindenképpen pozitív, hiszen elősegíti az erdei ökoszisztéma természetes folyamatait.
A farkas nyomai leginkább egy nagyobb kutyáéra emlékeztetnek, azonban a nemzeti park szakértői számára egyértelműen megállapítható a különbség. A farkas lábnyomai valamivel nagyobbak, elnyújtottabbak és hosszúkásabbak, mint a kutyáké. A kifejlett farkas mancsnyomainak hossza 10-13 cm, szélessége 7-9 cm között változik. A nyomok vonala, úgynevezett csapa „zsinórozik”, azaz a mancsnyomok egy határozott vonal mentén helyezkednek el, határozottan egy irányba tartanak és céltudatosabbak.