Olyan okosnyakörvet fejlesztett ki egy dél-koreai startup, amely képes felismerni a kutya öt érzelmi állapotát az állat ugatása alapján, hangfelismerő technológia segítségével.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját
Olyan okosnyakörvet fejlesztett ki egy dél-koreai startup, amely képes felismerni a kutya öt érzelmi állapotát az állat ugatása alapján, hangfelismerő technológia segítségével.
A Petpuls nyakörv egy okostelefonos alkalmazáson keresztül tájékoztatja a kutya gazdáját arról, hogy az állat boldog, nyugodt, izgatott, mérges vagy szomorú. A nyakörv követi a kutya fizikai aktivitását és figyeli pihenését is.
Talán a gyári videónál is jobban mutatja be a gyakorlatban a készülék működését ez a felvétel:
„Ez a nyakörv hangot ad a kutyának, amelyet az ember képes megérteni”
– magyarázta a találmányt Andrew Gil, a Petpuls Lab globális markeringigazgatója.
A vállalkozás 2017-ben kezdte el a különböző kutyaugatások gyűjtését, hogy elemezze belőlük a kutyák érzelmi állapotát. Három évvel később elkészítették az 50 kutyafajta tízezer ugatásmintájából álló adatbázison alapuló saját algoritmusukat.
A nyakörv 90 százalékos pontossággal ismeri fel a kutya érzelmi állapotát – állítja az eszközt tesztelő Szöuli Nemzeti Egyetem. Az eszköz a vállalkozás szerint
a maga nemében az első, amely a mesterséges intelligencia hangfelismerő technológiáján alapul.
A Petpuls Lab októberben kezdte a nyakörv online árusítását 99 dolláros (29 ezer forintos) áron.
A teljes cikk, benne további videós anyaggal az elképesztő találmányról ITT érhető el.
Farkas nyomokra bukkantak a Börzsönyben
A Börzsönyben először 2018 januárjában bukkantak farkas lábnyomára, amely nagy valószínűséggel a Bükkből, vagy Szlovákia területéről érkezhetett. 2018 nyarán már fényképes bizonyíték is volt arra, hogy farkas jár a hazai erdőkben, 2020 szeptemberében pedig valószínűleg ugyanezt a példányt sikerült lencsevégre kapni a Börzsönyi Természetvédőknek.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park weboldán közzétett beszámoló szerint a napokban újra farkas jelenlétére utaló jelekre bukkantak. Mint írják: a fokozottan védett nagyragadozók jelenléte természetvédelmi szempontból mindenképpen pozitív, hiszen elősegíti az erdei ökoszisztéma természetes folyamatait.
A farkas nyomai leginkább egy nagyobb kutyáéra emlékeztetnek, azonban a nemzeti park szakértői számára egyértelműen megállapítható a különbség. A farkas lábnyomai valamivel nagyobbak, elnyújtottabbak és hosszúkásabbak, mint a kutyáké. A kifejlett farkas mancsnyomainak hossza 10-13 cm, szélessége 7-9 cm között változik. A nyomok vonala, úgynevezett csapa „zsinórozik”, azaz a mancsnyomok egy határozott vonal mentén helyezkednek el, határozottan egy irányba tartanak és céltudatosabbak.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
3 év után itt vannak az első fotók: Palik László megmutatta szerelmét!
Digitális állampolgárság: Rogán Antal elárulta, kötelező lesz-e
Szalah kezdhet csomagolni, megvan a gólerős utódja
A spanyolok megadták a kegyelemdöfést a magyaroknak: itt a vége az évszázad üzletének
Stumpf magára rántotta a gyűlölettől bűzlő, saját maga által főzött kotyvalékát
Szerződést bontott csapatkapitányával az újpesti jégkorongklub
Szárnyal a futballista, aki Marco Rossi szerint viccet csinált a magyarokból
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Magyar Péter EP-képviselője a hangfelvételekről: Sajnos néha kemény szavak is elhangzanak + videó
Nagy Feró komoly gyanúba keveredett + videó
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.