A tíz legnagyobb chipvásárló listájának az összetétele és a sorrendje nem változott 2019-hez képest. A tízek piaci részesedése azonban a 2019. évi 40,9 százalékról tavaly 42 százalékra emelkedett.

A magyar messiás Rómába megy
A tíz legnagyobb chipvásárló listájának az összetétele és a sorrendje nem változott 2019-hez képest. A tízek piaci részesedése azonban a 2019. évi 40,9 százalékról tavaly 42 százalékra emelkedett.
A legnagyobb vásárlók listájának a második helyén a Samsung állt, 20,4 százalékkal, 36,41 milliárd dollárra növelte chipvásárlását, piaci részesedése 8,1 százalék volt. A Samsung 2016-2018 között listavezető volt.
A képzeletbeli dobogó harmadik helyén maradt a Huawei, piaci részesedése 4,2 százalék volt annak ellenére, hogy a cég ellen életbe léptetett amerikai szankciók megnehezítették a chipvásárlást. A Huawei chipvásárlásai 23,5 százalékkal, 19,08 milliárd dollárra estek tavaly.
A negyedik a listán a Lenovo, amely 10,6 százalékkal többet, 18,55 milliárd dollárt költött chipvásárlásra, piaci részesedése pedig 4,1 százalék volt.
Továbbra is ötödik a Dell Technologies 3,7 százalékos piaci részesedéssel, és 16,58 milliárd dolláros vásárlással, ami 6,4 százalékkal felülmúlta az egy évvel korábbit.
További sorrend: hatodik a BBK Electronics 13,39 milliárd dolláros vásárlással és 3 százalékos piaci részesedéssel, majd a hetedik a HP Inc (10,99 milliárd dollár, 2,4 százalék), a nyolcadik a Xiaomi 8,79 milliárd dollár, 2 százalék), a kilencedik a Hon Hai Precision Industry (5,73 milliárd dollár, 1,3 százalék) és a tizedik a Hewlett Packard Enterprise (5,57 milliárd dollár, 1,2 százalék).
Tavaly összesen 449,83 milliárd dollár értékben vásároltak chipeket globálisan, ez 7,3 százalékkal több a 2019. évinél.
Elég rendesen kibabrálhat egyes vevőkkel az Intel
Csak a drágább tavalyi alaplapokban lehetnek használhatóak az idei processzorai – írja az Origo.
A tavalyi Comet Lake kódnevű, tizedik generációs Core processzoraival együtt az Intel az LGA1200 tokozást is bevezette az asztali számítógépes piacon. Az elmúlt hónapokban a legújabb technológiáját megvásárolt gépépítők joggal feltételezhették, hogy a vadiúj alaplapjaikban lévő processzort a későbbiekben le tudják majd cserélni valamelyik idén érkező, tizenegyedik generációs Core modellre.
A jövőbeli várható processzorcserét figyelembe vevő vásárlás gyakori azok körében, akik maguk építik a számítógépeiket, hiszen így jelentős összeget megspórolva elkerülhetik az új alaplap beszerzését az erősebb processzorra való átálláskor. Jelen pillanatban ráadásul különösen fontos az efféle taktikázás, hiszen még a legegyszerűbb, fapados alaplapok is meghökkentő összegekbe kerülnek.
A magyar messiás Rómába megy
Mi Ukrajna legnagyobb problémája?
Ferenc pápa kedvencei: 9 étel, amit szívesen és örömmel fogyasztott
Nagyon készülnek Ausztriában: alig várják, hogy kioktathassák a magyarokat
Brutális vihar tombol az országban, villámárvíz mosta el ezt a várost
Bekövetkezett, amitől Magyarország nagyon tartott: Németország elismerte, óriási bajban van a gazdasága
Hogyan halt meg a valóságban Hunyadi János?
Őrjöngenek a Real Madridnál a Barcelona elleni kupadöntőt vezető bíró miatt
Jürgen Klopp hangosan vitázott a Lipcse jelenlegi edzőjével
Kínos részletek derültek ki arról, hogyan dolgoznak Magyar Péter emberei
Cseh László nem mondta ki Milák nevét, de mintha az ő ügyére is utalt volna
Magyar Péter megfenyegette az MNB munkatársát, a magántelefonszámát is megszerezte
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.