A kaliforniai Coachella völgy sivatagos vidéke ad majd otthont az Egyesült Államok első, kizárólag háromdimenziós nyomtatással készülő házakból álló városnegyedének.

Tovább romlik az idő a hétvégén
A kaliforniai Coachella völgy sivatagos vidéke ad majd otthont az Egyesült Államok első, kizárólag háromdimenziós nyomtatással készülő házakból álló városnegyedének.
A projekt mögött álló két kaliforniai vállalat, a fenntartható ingatlanfejlesztéssel foglalkozó Palari és a Mighty Buildings nevű építéstechnológiai cég egy kéthektáros földterületen fogja kialakítani a 15 környezetbarát otthon alkotta negyedet Rancho Mirage-ban – olvasható a The Guardian című brit napilap online kiadásában.
A Mighty Buildings oaklandi főhadiszállásán kisebb garázsméretű nyomtatók révén születnek az új házak. A folyamat 80 százaléka automatizált és a hagyományos építkezéshez képest 95 százalékkal kevesebb munkaórával és tízszer kevesebb hulladékkal jár együtt.
A nyomtatók alig 24 óra alatt készítenek el egy 32 négyzetméteres otthont.
A modern építészet jegyeit magukon hordozó Rancho Mirage-i otthonok mindegyike egy három hálószóbát és két fürdőszobát magába foglaló 135 négyzetméteres elsődleges épületből és egy két hálószobás, egy fürdőszobás második épületből állnak.
Mindegyik ingatlanhoz egy 929 négyzetméteres, medencés telek tartozik és plusz költségért többek között jakuzzit, tűzrakóhelyet, valamint kinti zuhanyt is lehet kérni.
Az otthonok ára 595 ezer dollár (184 millió forint) és 950 ezer dollár között fog mozogni.
A háromdimenziós nyomtatással készült házak iránti igény egyre növekszik a kaliforniai lakáskrízis erősödésével. Az államnak 1,8-3,5 millió új lakóegységre lesz szüksége 2025-re.
A borítókép illusztráció
Az ultrahanghullámok képesek lehetnek károsítani a koronavírusokat
Az ultrahanghullámok orvosi képalkotó frekvenciákon képesek lehetnek károsítani a koronavírusokat: lerombolhatják és megrepeszthetik a vírusok köpenyét és tüskéit – mutatták ki számítógépes szimulációkban a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói.
A koronavírusok szerkezete túlságosan is jól ismert kép: egy lipidburkos RNS-vírus, felszínéből burokba ágyazott fehérjetüskék türemkednek ki, amelyek egy kicsiny koronához hasonlítanak. Ezek a fehérjetüskék kapcsolódnak az egészséges sejtekhez és indítják el az RNS-vírus invázióját a szervezetben. A vírus formája és fertőzési stratégiája ismert a kutatók előtt, keveset tudni azonban fizikai egységéről – olvasható az MIT közleményében.
Tovább romlik az idő a hétvégén
Liverpoolban nem szólhat a You’ll Never Walk Alone, hiába készül ünneplésre a város
„Bűnözők lökhették ki a vonatból" - klubtársa azonosította a magyar olimpiai bajnok holttestét
A rendőrség nyomozást indíthat Ruszin-Szendi Romulusz ellen
Rendkívüli közleményt adott ki a TV2 A Nagy Duettről
Megírták a németek: összefogott Amerika, Lengyelország és Magyarország – és ez nagyon nem tetszik nekik
Karácsony homoszexuális kifutófiúja most plakátkampánnyal gyalázza a kereszténységet
Mesterséges kómába helyezték az NBA-sztár fiát
Utcáról a lakásba költözött a hajléktalanság
Hont András beszállt az iszapbirkózásba, odacsapott Magyar Péternek
A vonatból lökhették ki a halálra gázolt magyar olimpiai bajnokot
Hogyan halt meg a valóságban Hunyadi János?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.