Az okosotthonok minden eszköze kompatibilissá válhat egymással

Az okosotthonos rendszerek eddigi legnagyobb problémáját a töredezettség jelentette, egyes gyártók saját kommunikációs protokollokat használva bírták működésre a kütyüiket, ami inkompatibilitással járt. Az okosotthonos rémálom hamarosan véget érhet – írja az Origo.

Forrás: origo.hu2021. 04. 17. 21:23
A képen bemutatják a Samsung cég Ballie nevű, okosotthonok elektronikai felszerelésének irányítására kifejlesztett intelliges eszközt (IoT) a Nemzetközi Szórakoztató-elektronikai Kiállításon (CES) Las Vegasban 2020. január 8-án Fotó: Etienne Laurent Forrás: MTI/EPA/Etienne Laurent
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hamarosan az okosotthonok minden eszköze kompatibilissá válhat egymással.

Az okosotthonos rendszerek eddigi legnagyobb problémáját a töredezettség jelentette, több nyílt szabvány mellett egyes gyártók saját kommunikációs protokollokat használva bírták működésre a kütyüiket. Ez inkompatibilitással járt: a meglévő okosotthonos rendszerekhez nem volt lehetséges bármilyen szabadon választott modult hozzáadni, ha pedig csődbe ment az irányítórendszert készített vállalat, akkor a különcködő rendszeréhez megvett kütyük is mehettek a kukába.

Ennek hamarosan vége lehet, a Zigbee Alliance bejelentése szerint még idén elérhetővé válnak az új CHIP (Connected Home over Internet Protocol) protokollt támogató irányítóhubok és kütyük. A tervek szerint a CHIP lesz a de-facto standard kommunikációs protokoll a piacon, a sikerére pedig minden esély megvan, hiszen 170 okosotthonos termékeket tervező vállalat, köztük az Amazon, az Apple és a Google állt be mögé.

A CHIP jóvoltából véget érhet a káosz és az anarchia a piacon: a jövő okosotthonos hubjaihoz bármely gyártó által készített modul hozzáadható lehet, a hub valamilyen oknál történő lecserélése esetén pedig egyetlen kütyü sem végzi inkompatibilitás miatt a kukában.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

A képen bemutatják a Samsung cég Ballie nevű, okosotthonok elektronikai felszerelésének irányítására kifejlesztett intelliges eszközt (IoT) a Nemzetközi Szórakoztató-elektronikai Kiállításon (CES) Las Vegasban 2020. január 8-án
Fotó: MTI/EPA/Etienne Laurent

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.