Messzebbre jutott és nagyobb sebességre kapcsolt harmadik tesztrepülésén vasárnap a Marson az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) minihelikoptere, az Ingenuity.
Itt vannak az adatok, ennyi hó esett az országban - térkép
Messzebbre jutott és nagyobb sebességre kapcsolt harmadik tesztrepülésén vasárnap a Marson az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) minihelikoptere, az Ingenuity.
Az 1,8 kilogramm súlyú helikopter, amely az első két repülése alkalmával leginkább csak lebegett a vörös bolygó felszíne felett, ezúttal 50 métert repült és elérte a másodpercenkénti két méteres sebességet
A Perseverance marsjáró megörökítette a 80 másodpercig tartó vasárnapi repülést. A NASA szerint a felvételek a következő napokban érkeznek be a földi irányítóközponthoz.
A kutatók a marshelikopter navigációs rendszerét is tesztelték. A rendszer az előre megkapott információk alapján teljesíti az útvonalat.
Az Ingenuity repülései komoly technikai kihívásokat jelentenek, egyebek között a vörös bolygó rendkívül ritka légköre miatt, amelynek sűrűsége mindössze egy százaléka a Földének.
Ez azt jelenti, hogy a minihelikopter vízszintesen forgó légcsavarjainak percenként 2400 forgást kell megtenniük a felemelkedéshez, vagyis nagyjából ötször annyit, mint egy helikopternek a Földön.
A NASA már most készül a negyedik repülésre. Az Ingenuity minden alkalommal magasabbra emelkedik és bonyolultabb mutatványokat hajt végre.
Az ultrakönnyű helikopter a Perseverance marsjáróhoz erősítve érkezett meg a Marsra február 18-án. A drón április 3-án vált le a roverről a tesztrepülések számára kijelölt 10x10 méteres területen.
Az Ingenuity csapatának május elejéig van ideje befejezni a tesztrepüléseket, hogy a marsjáró megkezdhesse fő misszióját: olyan kőzetminták gyűjtését, amelyek a földi értelemben vett élet nyomaira utalnak a Mars múltjából.
Ennek a feladatnak a megkezdéséig azonban a Perseverance, amelyet a szakemberek csak Percyként becéznek, szemmel tartja az Ingenuityt, vagyis Ginnyt.
A nagyjából 85 millió dollárból fejlesztett marshelikopter forradalmasíthatja az űrkutatást. A NASA szerint a marshelikopterek alkalmasak lehetnek sziklafalak, barlangok és mély kráterek feltérképezésére, továbbá tudományos műszerek szállítására, valamint felderítőként segíthetik az emberek és a robotok munkáját.
Itt vannak az adatok, ennyi hó esett az országban - térkép
Nagy Bandó Andrásnak elgurult a gyógyszere, elvakította az Orbán-gyűlölet
Itt az újabb Andrei Mangra botrány! Egy boltban balhézott a táncos
Orbán Viktor a Kossuth rádió reggeli műsorában ad interjút + videó
Szalah kezdhet csomagolni, megvan a gólerős utódja
Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
Oroszország megváltoztathatja a háború menetét
A 8 legfinomabb házi sütemény, amiből egy tepsi soha nem elég!
Sebestyén Balázs kihúzta a gyufát az RTL-nél, Orbán oldalára állt
Nagy Feró komoly gyanúba keveredett + videó
Pánikhangulat Kijevben az orosz megtorló csapások árnyékában
Curtis hatalmas pofont kevert le Magyar Péternek
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.