Megjelentek az informatikai cég legújabb biztonsági frissítései

Összesen 108 darab sérülékenységtől szabadult meg áprilisban az egyik legismertebb informatikai vállalat – írja az Origo.

Forrás: origo.hu2021. 04. 14. 19:29
Az operációs rendszer elvileg automatikusan telepíti a biztonsági frissítéseket Forrás: Youtube (képernyőfotó)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar idő szerint kedd este megjelentek a Microsoft havi rendszeres biztonsági frissítései a támogatott termékeihez.

A 2021. áprilisi hibajavító napon a cég összesen 108 darab sérülékenységet szüntetett meg a különféle termékeiben, amelyekből 19 kritikus, a maradék 89 pedig fontos besorolást kapott. A kritikus besorolásúakból öt darab nulladik napi sérülékenység, az egyiket közülük már biztosan használják célzott támadásokhoz.

Jelen pillanatban nem világos, hogy a javítások okozhatnak-e eddig nem tapasztalt gondokat.

Az operációs rendszer elvileg automatikusan telepíti a biztonsági frissítéseket
Fotó: Youtube (képernyőfotó)

Ettől függetlenül a körülményekre való tekintettel érdemes minél előbb telepíteni azokat a Gépház alkalmazás Frissítés és biztonság részében elérhető Windows Update felületen, bár a Windows 10 jó eséllyel egy napon belül automatikusan is installálja a biztonsági frissítéseket.

A legújabb biztonsági frissítésekről szóló eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Titokban bárki számítógépén bányászhatnak kriptopénzeket a hekkerek

Felhasználói beavatkozás nélkül terjed az a számítógépes vírus, amelyik kriptopénzeket bányászik a háttérben, amíg a gép gyanútlan tulajdonosa használja azt – adta hírül a PC World informatikai szakportál. Még tavaly decemberben kezdtek el követni a szakemberek egy Sysrv névre keresztelt botnetet (zombi számítógép hálózatot), amely képes uralma alá hajtani a Windows vagy Linux alapú gépeket anélkül, hogy a tulajdonosnak ez feltűnne. Sőt, a szakértők szerint még egy kriptobányász funkciót is kapott a rosszindulatú szoftver, amellyel képes volt előállítani a Monero nevű virtuális valutát.

A cikk IDE kattintva olvasható tovább.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.