A Kaspersky kiberbiztonsági vállalat a 2020. május – 2021. április közötti időszakra vonatkozóan megvizsgálta, hogy milyen rosszindulatú tevékenységek fenyegették az internetethasználókat Európában – derül ki a heol.hu cikkéből. Zsarolóvírus, adathalászat és kibertámadások – Magyarország európai viszonylatban több szempontból is a kiemelkedően fenyegetett top 10 ország közé tartozik:
Magyarország az 5. legérintettebb ország a trójai zsarolóvírussal megtámadott felhasználók számát tekintve.

Ugyanakkor nem volna teljes a kép, ha nem tennénk hozzá, hogy magyarországi IP-címekről indították a tizedik legtöbb IoT (Internet of Things) támadást.
„A minden értelemben váratlan tavalyi év és az ebből következő digitális átállás megmutatta, hogy a technológia rengeteg előnye mellett veszélyeket is hordozhat magában, ha nem vértezzük fel magunkat megfelelően. A biztonság és a megelőzés fontosabb, mint valaha. A 2020-as év eseményei világossá tették, hogy a vállalatoknak és az egyéneknek is lépéseket kell tenniük azért, hogy biztonságban maradjanak eszközeik és ezáltal adataik” – mondta Tóth Árpád, a Kaspersky magyarországi igazgatója.
A felhasználók védelmére a Kaspersky szakértői a következőket javasolják a zsarolóvírus és adathalász kibertámadás megelőzésére:
Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy kínai hekkerek követhettek el egy öt évvel ezelőtti kibertámadást. A támadásnak több mint kétszáz japán vállalat és kutatóintézet, köztük a japán űrkutatási ügynökség is célpontja volt.