Mit tud a japán márka 4K felbontású OLED okostévéje?

A dolgokat kár szépíteni, a Sony ma már korántsem tölt be olyan meghatározó szerepet a televíziós iparágban, mint egykor. A piaci részesedésük messze elmarad a szektor dél-koreai uraitól, és már a feltörekvő kínai vállalatok is megelőzték őket. Ennek ellenére a japán óriás továbbra is komoly energiákat mozgat meg a fejlesztések érdekében, és ennek köszönhetően évről-évre elő tudnak állni olyan újdonságokkal, amelyek miatt a készülékeikre, elsősorban a felső kategóriás modellekre, érdemes lehet figyelni – olvasható az Origo cikkében.

Forrás: ORIGO.HU2021. 06. 01. 16:47
Sony Bravia A90J Forrás: YOUTUBE (KÉPERNYŐKÉP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem volt ez másként idén sem, hiszen a cég már korábban bejelentette, hogy a 2021-es OLED csúcstévékbe egy új, minden eddiginél jobb, kognitív mesterséges intelligencián alapuló képfeldolgozó szoftver kerül, ráadásul megújult az okostévé rendszer is.

Sony Bravia A90J
Fotó: YOUTUBE (KÉPERNYŐKÉP)

A vállalat egyik legnagyobb tudású televíziója a Sony Bravia A90J megérkezett Magyarországra, sőt eljutott az Origo Techbázis szerkesztőségébe is, így saját szemünkkel győződhettünk meg arról, hogy mit is tud ma nyújtani a tévés fronton.

Fura külső

A Sony érezhetően nagyon szeretné azt látszatot kelteni, mintha a tv az asztalból vagy az állványból nőne ki, ezért egy speciális tartószerkezetet dolgozott ki. A két kis talp oldalra nyúlik ki, mint valami bogár lába, és ezek tartják meg a hatalmas készülékházat. E megoldásnak köszönhetően a tv tényleg elég szokatlanul fest, viszont joggal merülhet fel a kérdés mindenkiben, hogy ez nem okoz-e problémát, ha valaki egy hangprojektort tenne elé. A válasz pedig az, hogy látszólag igen, ám a valóságban nem.

A talpacska ugyanis több pozícióba is állítható, és ilyenkor a kijelző „felemelkedik”, jut hely egy soundbarnak. Bár tény, hogy ilyenkor a készülék elég idétlenül néz ki, és nem kelti annyira egy csúcstévé benyomását.

A ki- és bemenetek terén a mérnökök nem hibáztak, van itt minden ami elvárható manapság (HDMI 2.1, USB 3.0, CI+ olvasó, optikai digitális port), sőt még egy kicsi anakronisztikus kompozit csatolót is pakoltak rá.

Remek látvány

A panel ezúttal is kívülről érkezett, hiszen az LG Display által fejlesztett és gyártott, 4K felbontású OLED kijelzőt kapta meg, emellett természetesen nem hiányzik belőle a már említett képfeldolgozó chip, amire a cég csodafegyverként tekint. Ez elméletileg képes arra, hogy minden egyes képkockát egyesével kielemezzen és automatikusan módosítsa a beállításokat úgy, hogy a képi világ a lehet legjobb legyen.

Az tény, hogy megfelelő tartalmak esetén képi hibáknak nem sok nyomát lelni. A színek fantasztikusak, gyönyörűek, belülről ragyognak és kellően naturalisztikusak, a színtérlefedettség hatalmas, a kontraszt végtelen, a fekete mélyebb nem is lehetne.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.