A sütés-főzés gyakorlatilag egy idős az emberiség történelmével, hiszen a fajunkat többek között a tűz használata emelte ki az állati sorból. És az sem lehet, kérdés, hogy az élelmiszerek hőkezelése kulcsfontosságú szerepet játszott a fennmaradásunk szempontjából. A különböző civilizációk mindig is kutatták az innovatív lehetőségeket e téren, és az elektromosság korának beköszönte után óriási mértékű fejlődés történt a konyhai eszközök területén is.
Ez az evolúciós folyamat egy pillanatra sem lassult le, amelynek számos különleges berendezést köszönhetünk, például a mikrohullámú sütőt, párolót, aszalót, vagy épp az indukciós főzőlapot.
Ez utóbbi talán a legkülönlegesebb háztartási eszköz, amely működése sokak számára még mindig a mágiával egyenértékű, pedig a háttérben nem a varázslat áll, hanem a puszta fizika. 1933-ban a Chicago-i világkiállításon mutatták be első működőképes prototípusát, amely óriási feltűnést keltett. Az indukciós készülékeknél ugyanis nem magát a főzőlapot forrósítják fel, hanem az arra tett edényt. Ilyet pedig korábban még nem látott a világ.
Hogy milyen szokatlan megoldásról is van szó, azt jól jelzi, hogy még négy évtizednek kellett ahhoz eltelni, hogy teljesen megoldják a technológiai kihívásokat, és értelmezhető mértékűre tudják csökkenteni a gyártási költségeket.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: PEXELS