Erdős Sándor, a Vodafone digitális kórházi angyala, az OncoVR nevű program és a Vodafone Alapítvány segítségével az országban egyre több gyermekonkológiai szakosztályra jut el és hoz önfeledt pillanatokat a beteg gyerekek számára.
A program már régóta sikeresen működik három budapesti kórházban, azonban ezt kiszélesítve két vidéki gyermekkórházba – a Pécsi Gyermekgyógyászati Klinikára és a szegedi SZTE Gyermekgyógyászati Klinikára – is eljuttatták a virtuális kalandjátékot.
Az OncoVR foglalkozások csökkentik a gyermekek orvosi kezelések során jelentkező szorongásos tüneteit, és hozzájárulnak a betegséggel való pszichés megküzdéshez, ezáltal nagy segítséget nyújtva az említett kórházakban dolgozó pszichológusoknak.
Erdős Sándor 2017-ben hívta életre az OncoVR programot: az akkor még csak ötödéves orvostanhallgató a gyermekgyógyászati klinikán végezte kutatásait a virtuális valóság új felhasználási lehetőségeiről, fiziológiai és pszichológiai hatásairól.
Mindig is kedvelte a videójátékokat, számítógépeket, így nem volt kérdés, hogy valamilyen módon a digitalizációt is beépíti a kutatásba. Így született meg az a kalandjáték, ami egy egyedi fejlesztésű VR program dedikáltan egészségügyi felhasználásra.
Főszereplője Mendi, a sárkány, aki egy lakatlan szigeten él. Neki segítenek a gyerekek megvédeni a kincseket a szigetre betolakodóktól. A kalandjáték során átélt interaktív feladatok elvonják a gyermekek figyelmét a mindennapi nehézségekről, ezáltal a program csökkenti az orvosi kezelések során jelentkező szorongásos tüneteket, és segíti azt, hogy a gyerekek pszichésen is megküzdjenek a betegséggel.
A teljes cikk ITT olvasható el.
Borítókép: OrtoVR