Nagyon tetszett, hogy a P50 Pocket teljesen simán és szimmetrikusan csukódik össze, szemben néhány másik konkurenssel, amiket összehajtva rések keletkeznek a rendszerben. A lényeg tehát, hogy a gyártó láthatóan alaposan átgondolta ezt az egészet, és ha már újra megpróbálkozott a hajtogatható mobilokkal, akkor előbb alaposan megfigyelte, mit csinálnak a versenytársak és ezúttal egy olyan készüléket tett le az asztalra, amiben külsőre nincs hiba.
De milyen egy hajtogatható telefon?
A P50 Pocket ugyebár egy kagylómobil, így sokak számára a klasszikus mobiltelefonok időszakát hozhatja vissza. Összecsukva pici és könnyen elrakható, kinyitva viszont meglehetősen nagy. Egészen konkrétan egy 6,9 hüvelykes OLED kijelzőt kapunk, ami támogatja a 120Hz-es képfrissítést, és elképesztően szép képet ad. Valószínűleg az összehajthatóság miatt az ujjlenyomat-leolvasót már nem tudták a képernyőbe integrálni, így az oldalt a bekapcsológombban kapott helyet.
De mennyire látszik a képernyőn, hogy középen kettéhajlik?
Nos, meg kell hagyni, hogy látszik, pont ugyanúgy, mint minden más hasonló telefonnál. Oldalról nézve egyértelműen kivehetőek rajta a gyűrődések, és érezhető is, viszont szemből nézve, használat közben egyáltalán nem lehet észrevenni. Tehát igazából ez nem tényező, a hétköznapi felhasználói élményen semmit nem ront a képernyő hajlíthatósága, sőt, az óriási kijelzőn öröm fogyasztani bármilyen tartalmat.
Természetesen nagyon fontos a zsanér, ami mentén hajlik a kijelző, és ez a tapasztalataink szerint itt meglehetősen jó minőségű. Ha félig nyitjuk ki a telefont, akkor szépen megáll, és onnantól kezdve finoman lehet tovább hajtani hátrafelé a képernyő tetejét, így többféle módon is használható.
Kamerázásban is nagyon erős
A portál nemrég írt a gyártó hagyományos csúcstelefonjáról, a P50 Próról, ami jelenleg a független mérések szerint a legjobb okostelefonos kamerarendszerrel rendelkezik. A P50 Pocket a kialakítása okán nem tud ilyen magaslatokba emelkedni, de így is elképesztően szuper képeket készít.
A fő kamera 40 megapixeles, ami mellé kapunk egy 13 megapixeles, 120 fokos látószögű egységet, valamint egy 32 megapixeles ultraspektrumú kamerát.
Optikai képstabilizálás nincs, viszont autófókusz van mind a főkamerán, mind a 13 megapixeles széleslátószögűn, és a mesterséges intelligenciás feldolgozás által visszaadott képek szinte minden esetben lenyűgözőek.
Hardveresen és szoftveresen a szokásos
A hardveres alapok szuperek: a tavalyi csúcsmodell Snapdragon 888 dolgozik a masinában, ami reálisan mindenre elég, ami mellé 8 gigabájt memória és 256 gigabájt tárhely társul. Az egyetlen kompromisszum, hogy természetesen 5G továbbra sincs, így be kell érni a 4G-vel.
Szoftveres oldalon továbbra sincsenek Google-szolgáltatások, így a Huawei saját alkalmazásboltjára, valamint az APK Pure-ra és az Amazon áruházára kell támaszkodni.
A telefonért viszont 499 990 forintot kell fizetni. Ezért kapunk egy különleges, hajtogatható készüléket, aminek jó a kijelzője, és a kamerája is.
A teljes cikk elérhető az Origo oldalán.
Borítókép: Képernyőkép (Forrás: Youtube)