A pácienseknek a háti gerince sérült – a nyaki gerinc és az ágyéki gerinc közötti szakaszon – egy–kilenc évvel a kezelés előtt. Első lépéseiket már egy órával azután meg tudták tenni, hogy az idegsebészek beültették a mesterségesintelligencia-szoftverrel távvezérelt idegstimuláló készülék prototípusát.
A következő hat hónap során a betegek visszanyerték képességüket a járásra, kerékpározásra és úszásra.
A 29, 32 és 41 éves férfi betegek mindhárman motorbalesetben bénultak le.
A kutatást, amelyről a Nature Medicine című folyóiratban jelent meg tanulmány, a Lausanne-i Műegyetem tudósai, Grégoire Courtine és Jocelyne Bloch vezették. A két kutató egy hollandiai székhelyű technológiai vállalat, az Onward Medical megalapításában is közreműködött, amely azon dolgozik, hogy az eszköz kereskedelmi forgalomba kerülhessen.
Mint Courtine elmondta, arra számítanak, hogy körülbelül egy éven belül 70–100 beteg bevonásával elindulhat az eszköz szélesebb körű tesztelése, elsősorban az Egyesült Államokban.
A gerincvelő sérülését gyógyítani nem tudják, de számos kutatás foglalkozik azzal, hogy a technológia segítségével visszaadja a lebénult betegek mozgásképességét.
Ha a kutatás korai eredményei megerősítést nyernek a nagyobb létszámú kísérletben, a gerincvelő-sérülés miatt mozgásképtelenné vált emberek egy napon talán képesek lesznek egy okostelefon vagy okosóra segítségével kiválasztani egy tevékenységet, például a sétálást vagy az ülést, majd üzenetet küldhetnek a beültetett eszköznek, amely stimulálja az idegeiket és az izmaikat, hogy a megfelelő mozdulatokat végrehajtsák – mondták a kutatók.