Az új szabályok szerint az összes kripto átutalásának tartalmaznia kell a vagyon forrására és tulajdonosára, illetve a kedvezményezettre vonatkozó összes információt. Magyarul, a kriptovaluta tulajdonosának meg kell adnia a saját személyes adatait és azét is, akinek utalja az adott vagyontárgyat.
Megszüntetné az EU a kriptotranzakciók névtelenségét
Április elején az Európai Parlament pénzügyi bizottsága megszavazott egy olyan törvényjavaslatot, mely átláthatóbbá tenné az összes kriptovalutás tranzakciót – írja a Baranya megyei hírportál, a Bama.hu.
A zsarolóvírus terjedését szüntetnék meg
A szabályok minden tranzakcióra vonatkoznak, értékhatár nélkül. Ezzel a névtelen tranzakciók lehetőségét a kriptovaluta és egyéb kriptovagyontárgyak esetében megszüntetnék. Egy korábbi verzióban csak az 1000 euró feletti utalásoknál kellett volna megadni az adatokat. Mivel azonban ezzel a lehetőséggel könnyen kijátszható a rendszer, online könnyedén lehet többször ezer eurót küldeni, a javaslatot módosították.
A kriptotranzakciók névtelenségének megszüntetésével az EU nem titkolt célja az online bűnözés visszaszorítása. A régóta népszerű zsarolóvírusok azért olyan népszerűek a kiberbűnözők körében, mert a kriptovalutában fizetett váltságdíjak biztosítják számukra a névtelenséget, így lehetetlen kideríteni, kik követték el a bűncselekményt.
A kriptotőzsdék felelőssége lesz
A pénzmosás tekintetében magas kockázatúnak ítélt alanyokat egy speciális nyilvános regiszterben tartják majd nyilván. Minden kriptovaluta-tranzakció teljesítése előtt a kriptotőzsdéknek ellenőrizniük kell, hogy az érintettek nem szerepelnek ebben a nyilvántartásban, és csak azután teljesíthetik az utalást.
További Digitália híreink
A gyanús tranzakciókat a tőzsdéknek kell jelenteniük a hatóságoknak. Ez azt is jelenti, hogy a szabályozást figyelmen kívül hagyó kriptotőzsdék kiszorulnak az EU-s piacról. A szabályozásról az Európai Parlamentnek és a Európai Unió Bizottságának is döntenie kell, mielőtt érvénybe lépne.
A G Data szerint a kriptovalutákkal és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazásokkal a bűnözők gyakran visszaélnek. Legutóbb az Észak-Koreához köthető Lazarus-csoport egy trójai vírust tartalmazó kriptovaluta-pénztárca-alkalmazást terjesztett, melynek segítségével átvehették az ellenőrzést a megfertőzött rendszer felett.
Tavaly nyáron az FBI figyelmeztetett az egyre terjedő kriptovaluta elleni támadásokra, és az orosz Hydra nevű, dark weben működő online piactér elemzésével egy kis ízelítőt kaphattunk a kriptovaluták által lehetővé tett illegális kereskedelemről.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Beismerő vallomást tett a pénteki bombariadó gyanúsítottja - videó
Gyászba borult Németország
Minden gyerek az ő hangját hallgatta: elhunyt a népszerű rajzfilm legendás szinkronszínésze
Újabb botrány Brüsszelben: titkos szerződések, megvásárolt civilek
Bejelentette a szomorú hírt Polgár Tünde és Polgár Árpád: vége van
Nem jött be az AUR terve: elutasították a Iohannis felfüggesztésére irányuló kezdeményezést
Marozsán megoldotta, amit Fucsovics és Sonego nem tudott + videó
Óriási a felháborodás Szoboszlaiék és Kerkezék meccse után
Nincsenek véletlenek: Arne Slot Kerkez Milosról beszélt a Liverpool meccse után
Mutatjuk, mennyi pénzt kap a Fradi az UEFA-tól az El-bravúr után
Izzott a levegő stúdióban, Csintalan olyat mondott, hogy beleremegett a mennyezet
Muráti Lilit egy elhagyatott villa udvarán akarta kivégezni a kommunista rendőr