A globális felmelegedés az ilyen területek egyharmada számára nagy vagy nagyon nagy fenyegetést jelent. 2014-ben még csak a területek egynegyedénél volt ez így.
Így álltak az autók a szakadó hóesésben az M1-M7 közös szakaszán - videó
A globális felmelegedés az ilyen területek egyharmada számára nagy vagy nagyon nagy fenyegetést jelent. 2014-ben még csak a területek egynegyedénél volt ez így.
Az ENSZ Nevelésügyi Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) a természeti világörökségi helyszínek közé az egyedülálló és megőrzésre érdemes természeti értékkel bíró térségeket, helyeket sorolja. AZ IUCN ezen világörökségi helyszínek állapotát idén harmadik alkalommal vizsgálta 2014-et és 2017-et követőan.
A klímaváltozás jelenleg 252 helyszín közül 83-at károsít – három éve 62-t, hat éve 35-öt károsított.
Túlélési esélyük alapján az IUCN négy kategóriába sorolja a helyszínek állapotát: a jó, az aggályos, de jó, a súlyosan aggályos és a kritikus kategóriába.
A kritikus kategóriába került ezúttal a világ legnagyobb korallzátonya, az Ausztrália keleti partjainál lévő Nagy-korallzátony. A vizek felmelegedése és elsavasodása itt a korallok pusztulásához vezetett.
Szintén ebbe a kategóriába kerültek idén a Kaliforniai-öböl Mexikóhoz tartozó szigetei.
Már három éve is a kritikus csoportba tartozott a floridai Everglades Nemzeti Park, a kenyai Turkana-tavi Nemzeti Park és a szumátrai trópusi esőerdő.
Sikertörténet viszont az elefántcsontparti Comoé Nemzeti Park, ahol 2014 óta a nemzetközi segítségnek és a jobb menedzsmentnek köszönhetően folyamatosan javul a helyzet.
A nemzeti park a jövőre vonatkozó kilátásait tekintve az „aggályos, de jó” kategóriába került.
A koronavírus-járvány hatásai a természeti világörökségi helyszíneken is észlelhetők. Bár néhány helyen jót tett a turisták elmaradása, összességében azonban negatív következményekkel járt az IUCN szerint. Turisták nélkül ugyanis csökkent a nemzeti parkok vadőreinek jövedelme, az illegális tevékenységek pedig felvirágoztak.
A tüzek menekülésre kényszerítik a turistákat a Fraser-szigeten
Hatodik hete küzdenek a tűzoltók az ausztráliai Fraser-szigeten – a világ legnagyobb homokszigetén – a bozóttüzekkel, egyre nagyobb terület válik a lángok martalékává, arra kényszerítve a turistákat, hogy hagyják el a sziget északkeleti részét.
A lángok az 1840 négyzetkilométeres Fraser-sziget területének csaknem felét – több mint 76 ezer hektáros területet – perzselték fel.
Így álltak az autók a szakadó hóesésben az M1-M7 közös szakaszán - videó
K...rva nagy következmények
Itt az újabb Andrei Mangra botrány! Egy boltban balhézott a táncos
Így reagált Debrecen polgármestere Magyar Péter abszurd igényeire
"Tudjátok, hányas a kabát..." - máris balhézik a Házasság első látásra új sztárja
Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Sergio Pérez kirúgása: mire vár a Red Bull?
Gonosz volt a főispán?
Nagy Bandó Andrásnak elgurult a gyógyszere, elvakította az Orbán-gyűlölet
Leesett a hó, aztán újabb fordulatot tartogat az időjárás + videó
Oroszország megváltoztathatja a háború menetét
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.