Európában a tizenévesek mintegy harmada naponta több mint hat órát tölt internetezéssel, és 91 százalékuk – vagyis szinte mindannyian – úgy vélik, hogy ez teljesen rendben van.
Péntektől új sebességkorlátozást vezetnek be a Budai alsó rakparton
Európában a tizenévesek mintegy harmada naponta több mint hat órát tölt internetezéssel, és 91 százalékuk – vagyis szinte mindannyian – úgy vélik, hogy ez teljesen rendben van.
A túlzásba vitt kütyüzés azonban számos testi-lelki tünetet eredményezhet – többek között nyaki és ízületi, illetve látás- és hallásproblémákat, figyelemhiányt, türelmetlenséget –, de ronthat a gyerek önbecsülésén, beleszólhat szociális kapcsolataink egészséges fejlődésébe is.
A mobilképernyők csilli-villi világa mágnesként vonzza a gyerkőcöket: a kutatások szerint ugyanis minden üzenet, komment, e-mail pittyenése röpke boldogságot, sőt izgalmat vált ki, ezért nyúlnak újra és újra a mobil után, további pozitív élményekre vágyva.
Tiltsuk le az értesítéseket! – A mobil szinte mindenről értesítést küld, de nem kell valamennyi applikáció vagy közösségi oldal üzenetére reagálni. Érdemes csak azokat a jelzéseket engedélyezni, amikor valaki közvetlenül kíván kommunikálni a gyermekünkkel.
Szürke árnyalatú kijelző – A különböző színek stimulálják az érzékszerveinket. Ha levesszük a színeket, a gyerek valószínűleg ritkábban pillant rá a telefonjára.
Ne zavarjanak! üzemmód – Egy iskolásnak vélhetően nem kell minden pillanatban elérhetőnek lennie, de beállíthatunk kivételeket is, így biztosan nem marad le a valóban fontos hívásról. Éjszakára mindenképpen ajánlatos a Ne zavarjanak! üzemmódot bekapcsolni, mert a lámpaoltás utáni mobilozásnak a napközbeni álmosság, fáradtságérzés a következménye.
30:60 perc – Ha nem házi feladatról van szó, aligha akad olyan online tevékenység, amihez a gyereknek 30 percnél több időre van szüksége. A szempanaszok és az ízületi károsodások megelőzése érdekében a félórányi képernyő előtt töltött idő után következzen 60 perces más, aktív tevékenység.
Kütyümentes időszakok – Fontos, hogy a gyerekek tisztában legyenek vele, hol illendő, helyénvaló az eszközhasználat, s hol nem: például étkezés, közlekedés közben, illetve közvetlenül lefekvés előtt nem ajánlatos.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Egyre többen csak a mobilon interneteznek
Hatból öt ember hozzáfér az internethez valamilyen formában az otthonában, vagyis a népességnek mintegy 16 százaléka nem fizet elő a világháló elérésére – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság piackutatásából. A középiskolás korú és a felnőtt népesség háromnegyedének van vezetékes internete otthon, kétharmadának pedig mobilinternet-előfizetése a telefonján.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.
Péntektől új sebességkorlátozást vezetnek be a Budai alsó rakparton
Porig égett házak és romok - drámai látványt nyújt a tűzben összeomlott Los Angeles
"Diána mindig is féltve óvta a kislányát" - Óvodába sietett az édesanya Liliennel, amikor halálra gázolták őket
Selmeczi Gabriella: Kötöttünk a nyugdíjasokkal egy megállapodást, egy szövetséget, ezt be is tudtuk tartani + videó
Nagyon rossz hír jött Szoboszlairól: bekövetkezett, amitől féltünk
Láncreakció - Egy év az Északi Áramlat beindításáig? + videó
Eltűnt magyar testvérpárt keres a skót rendőrség
5+1 dolog, amit soha ne csinálj a papírtörlővel!
Nagy Márton elmondta, mikor érkezik a 13. havi nyugdíj
Sokkoló felvétel: így fogták el a Los Angeles-i gyújtogatás gyanúsítottját + videó
Botrány Dzsiddában! A nézőtéren fogdosták a Mallorca focistáinak feleségeit
Slot elárulta, mikor tér vissza Szoboszlai Dominik
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.