Kutyatulajdonosként problémát okozhat, hogy mit csináljunk a kutyával, amíg túrázni megyünk. A megoldás kézenfekvőnek tűnik, vigyük magunkkal. A „Hogyan?” és a „Milyen buktatói vannak?” kérdések miatt azonban nem árt előzetesen tájékozódni!
Hogyan túrázzunk kutyával?
Ha szeretnénk, hogy kirándulásainkra négylábú társunk is elkísérjen, be kell tartanunk néhány kimondott vagy kimondatlan előírást, sőt első lépésként mindig tájékozódjunk állatorvosunknál – olvasható a CsupaSport cikkében.
Előkészületek
Először is szögezzük le, túlzottan fiatal kutyák nem valók az erdőbe. Csontozatuk és immunrendszerük nem elég fejlett, és a viselkedésük is kiszámíthatatlan lehet. Legalább egyéves korig érdemes várni a közös túrával, de ha pontos ismereteket szeretnénk kapni kutyánkról, kérjük ki állatorvos tanácsát. Szintén mondjuk el neki, milyen terepen tervezünk túrázni, attól függően ugyanis különböző oltásokra is szüksége lehet.
Tájékozódjunk a túrázásra kiválasztott terület szabályozásáról. Elképzelhető, hogy kutyával tilos az erdőben sétálni.
Ha nincs tiltva, a magyar jogszabályok miatt feltétlen legyen nálunk póráz, ennek hiányában az elkóborló, gazdátlannak vélt kutyát egy vadász akár le is lőheti.
Fontos, hogy a kutyánk hallgasson ránk. Akkor is képes legyen nyugodt maradni, ha másik kutyával találkozik, nagyobb csoportokat, kisgyereket, esetleg járműveket lát. Pórázon tartani, nem elég, szóban is képesnek kell lennünk fegyelmezni.
Mindig legyen nálunk elég szatyor vagy tasak, amelybe a kutya ürülékét beleszedjük. Szoktassuk hozzá kutyánkat a túrázáshoz. Elsőnek bőven elég, ha egy órára mozdulunk ki a természetbe, és fokozatosan érjük el azt a szintet, amennyit a közös túrára szánunk.
Felszerelés
Talán ezzel lehet a legjobban megkülönböztetni a valódi túrát a közös sétától.
Ha nagyobb utakat tervezünk, hozzá kell szoktatnunk kutyánkat, hogy hátizsákot viseljen. Nem kell belőle málhás szamarat csinálni, kaphatóak kifejezetten kutyák számára készült szettek.
Általános szabály, hogy a hátizsák súlya ne legyen több a kutya testtömegének negyedénél, hevederekkel igyekezzünk minél jobban rögzíteni rá, de ne húzzuk túl szorosra, hogy lélegezhessen.
A kutya hátizsákjába pakolhatunk mindent, amire szüksége lehet. Elsősegélydoboz, itatótál, tappancsvédők, törülköző, kabát, frissítő kutyagallér. Utóbbiban hűtőzselé található, amely segít fokozatosan levinni kedvencünk testhőmérsékletét.
Mindig legyen nálunk elég víz a kutyának is. Ha teljes napot veszünk alapul, egy tízkilós kutya megközelítőleg egy liter vizet iszik meg, ez jó alapot adhat a becslésekre. Az ételt tekintve a szokott adag legalább másfélszerese legyen nálunk.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: PEXELS
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Megjöttek a 2024-es politikusi vagyonnyilatkozatok: itt vannak a legfontosabbak
Egyetlen Dárdai sem játszott, kínos vereséget szenvedett a Hertha
Ennyi: hazatért Magyarországra Palvin Barbi, itt folytatja
Kanada kész megtorolni a Trump-vámokat
5 árulkodó testbeszédjel: vigyázz, mert ezek többet árulnak el a jellemedről, mint szeretnéd
Magyar Péternek lefagyott a mosoly az arcáról, megrogyott a váratlan pofontól
Trump elárulta mit tervez Putyinnal
Csodagól döntötte el a Fehérvár és a Puskás Akadémia meccsét
Izzott a levegő stúdióban, Csintalan olyat mondott, hogy beleremegett a mennyezet
Marozsán megoldotta, amit Fucsovics és Sonego nem tudott + videó
Muráti Lilit egy elhagyatott villa udvarán akarta kivégezni a kommunista rendőr
Mutatjuk, mennyi pénzt kap a Fradi az UEFA-tól az El-bravúr után