A Magyar Target-Pulzus Média Kutató 1157 megkérdezett körében májusban elvégzett reprezentatív felmérése azt mutatja, hogy a 18–39 éves korosztályban kilenc százalék még teljes mértékben a szülei támogatásától függ, további kilenc százalék rendszeresen kap támogatást szüleitől. Ezenfelül 12 százalék ugyan nem független a szülőktől, de szeretne azzá válni. További húsz százalék azok aránya, aki csak nagyobb kiadások esetén számít támogatásra a szüleitől. A korcsoportban csupán 45 százalék tartja teljesen függetlennek magát.
Míg a 18 év feletti teljes lakosság 67 százaléka tartja magát teljesen önállónak anyagi szempontból, ez a községekben élők körében csak hatvan százalék. A megyeszékhelyen élők között 75, a fővárosiaknál 72, a más városokban élőknél 68 százalék ez az arány.
A felmérésből kiderült az is, hogy a teljes mértékben szülői segítségre szorulók és a rendszeresen támogatást kapók aránya a falvakban tÍz százalék, míg Budapesten, a megyeszékhelyeken és városokban hét százalék.
A kutatók vizsgálták azt is, hogy milyen élethelyzetben fordulnak anyagi segítségért az emberek rokonaikhoz. A legtöbben (61 százalék) csak vészhelyzetben tennék ezt, tíz százalék viszont sosem.
A segítségkérést indokló élethelyzetek között 36 százalék jelölte meg az orvosi beavatkozásokat, harminc százalék a lakásvásárlást, és csak 14 százalék a gyermeknevelést, nyolc százalék a mindennapi költéseket, két százalék a szórakozást.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pixabay)