Iskolai verseny a környezettudatosság nevében

Az őszi tanévkezdés után középiskolás tanulókból álló csapatok vethették össze tudásukat Ökocímke – környezetbarát termék témakörben – írja a Szabad Föld.

Forrás: szabadfold.hu2021. 01. 17. 19:06
A fiatalok környezettudatos vásárlási és fogyasztási szokásainak kialakítása kiemelt jelentőséggel bír a hosszútávú környezetvédelem jegyében Forrás: unsplash
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ökotudatos szemléletformálás a nemzeti kormány kiemelt fontosságú célkitűzése. A szakminisztérium és háttérintézményei munkáját át- és átszínezi ez a fajta zöldtörekvés.

Ennek jegyében az Agrárminisztérium kezdeményező támogatásával a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Környezetgazdaságtan Tanszéke versenyt indított

Az őszi tanévkezdés után középiskolás tanulókból álló csapatok vethették össze tudásukat Ökocímke – környezetbarát termék témakörben. Mindezt a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. (HOI) szakmai és technikai patronálásával.

A megmérettetésen a diákok megismerhették a környezetbarát termékeket és a környezettudatos szokásokat, valamint elsajátíthatták a fenntarthatóság szemléletét. A verseny középpontjában az európai uniós ökocímke és a Környezetbarát Termék Védjegy elnevezésű, kocsánytalan tölgyet szimbolizáló hazai ökocímke, valamint az Európai Unió Környezetvédelmi Vezetési és Hitelesítési Rendszerének (EMAS) népszerűsítése állt. Mindkét rendszerhez önkéntesen lehet csatlakozni.

A fiatalok környezettudatos vásárlási és fogyasztási szokásainak kialakítása kiemelt jelentőséggel bír a hosszútávú környezetvédelem jegyében
Fotó: unsplash

Az ökocímkék célja, hogy felhívják a vásárlók figyelmét a termék igazolt környezeti előnyeire, így a fogyasztók számára lehetővé válik, hogy vásárláskor a környezetet kímélő megoldást válasszák.

Míg az EMAS azt a célt szolgálja, hogy a cégek és más szervezetek (például iskolák) optimalizálják a működésüket, csökkentsék a káros környezeti hatásaikat és hatékonyabban használják fel a környezeti erőforrásokat.

Tekintettel a koronavírus-járványra, a verseny első fordulója online regisztrációval, továbbá távmunkában kidolgozható és feltölthető versenyfeladatokkal indult.

A kétfordulós próbatételre 75 iskolai csoport jelentkezett az ország minden tájáról. A versenyzők munkáját szakmai zsűri tette mérlegre.

A grémium munkájában az Agrárminisztérium, a HOI, a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért, a Dandelion Kft., az IMSYS Kft. és a BME szakértő képviselői közreműködtek.

A döntő 2020 decemberében online platformon zajlott, ahol az első forduló összesített pontszámai alapján kiválasztott legjobb tizenegy csapat szállt ringbe. A csapatoknak részben előzetesen kidolgozható, részben pedig élesben megoldandó feladatokat kellett teljesíteniük.

A teljes cikk ITT olvasható.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.