A legtöbben a 30-as úton, Gödöllő közelében gyűltek össze, hozzávetőleg 50 géppel, hogy lassítsák a forgalmat, közülük néhány gazda Szabolcs és Heves megyéből érkezett.
A tüntetés egyik szervezője, Karsai Ferenc hatvani gazda az MTI-nek elmondta: elsősorban nem is pénzt követelnek a kormánytól, hanem azt szeretnék elérni, hogy „álljon végre a sarkára, s lépjen fel a hazai termelők esélyeit rontó külföldi beszállítókkal szemben. Konkrét példák igazolják, hogy állateledelként fityingekért behozott nyersanyagot húsáruba keverve hoznak forgalomba élelmiszerként”.
Pécel közelében reggel kilenc órakor 20 traktor, személyautó alkotta a tüntetők csoportját. Közöttük Török Mihály gazdálkodó, aki az agrárválság megoldásaként az MTI-nek elmondta: álláspontja szerint az EU-s támogatásokat a bankoknak meg kellene hitelezniük a gazdák részére, hogy a tavalyi aszálykár megpróbáltatásait ki tudják heverni, megvásárolhassák a tavaszi vetéshez a magot, s talpon tudjanak maradni.
A 4-es úton a többi között Hajdú-Bihar megyéből érkezett hozzávetőleg 40 erőgép, autó állt fel, némelyikük zászlókkal feldíszítve, hogy folytassák a demonstrációt. Közülük Tóth István arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a hangulat bizakodó, remélhetőleg közel a megegyezés a kormány és a gazdák között. Hozzátette: a gazdatársadalom szolidáris, addig nem hagynak fel a tüntetéssel, amíg minden ágazat gondja meg nem oldódik.
Az 5-ös és az 51-es úton, valamint Kiskunlacháza közelében is 40-40 géppel, gépkocsival álltak fel a tüntetők reggel kilenc óra körül.
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
