A nyertesek közül 79 projekt telephelyfejlesztésre csaknem 3,7 milliárd forint, 23 projekt turisztikai szolgáltatások támogatására 1,5 milliárd forint, hat projekt pedig rekultivációra 221 millió forint támogatást kapott.
A telephelyfejlesztések kapcsán összesen 8,3 milliárd forintnyi beruházás valósul meg, a fejlesztések eredményeként a vállalkozások 1736 munkahelyet tudnak megtartani, és 567 új munkahely jön létre.
A 79 támogatott telephelyfejlesztés közül 16 Vas megyei, ezek között található olyan cég, amely szállítmányozással, logisztikai szolgáltatásokkal, ásványvíz-palackozással, hulladékfeldolgozással, fémmegmunkálással foglalkozik, de olyan is, amely a támogatásnak köszönhetően egy családi napközi parkosítását és felszerelését oldja meg.
A 23 támogatott turisztikai fejlesztés közül hat vasi, ezek között található a sárvári gyógyfürdő, egy mezőgazdasági részvénytársaság, amely fogadót is működtet, és újabb turisztikai attrakciókat kíván létrehozni, két szálloda, amely szolgáltatásait kívánja bővíteni, illetve egy építési vállalkozási is, amely a hivatásturizmus szolgáltatás fejlesztésére vállalkozik – ismertette az igazgató.
Breznovits István szólt arról is, hogy az idén áprilisig nyolc új pályázat révén összesen több mint 13 milliárd forint értékű támogatást hirdetnek meg a Nyugat-dunántúli operatív program keretében. A legnagyobb keret, mintegy 5,4 milliárd forint a kiírás szerint a régió történelmi és kulturális örökségének fenntartható hasznosítására, a természeti értékeken alapuló aktív turisztikai programok fejlesztésére áll rendelkezésre.
Jelentős támogatásban – a rendelkezésre álló keret kétmilliárd forint – részesülhetnek egészségturisztikai szolgáltatások fejlesztésére irányuló pályázatok, de segítik a vállalati együttműködést, klaszterek fejlesztését, a TDM-szervezetek kialakítását, az alap- és járóbeteg-ellátás fejlesztését, valamint oktatásfejlesztési projektek megvalósítását is.
Az érintettek hamarosan megkapják a 13. havi nyugdíjat