Egyre nagyobb probléma a fiatalkori munkanélküliség

A fiatalokat a felnőtteknél is jobban sújtja a munkanélküliség világszerte, míg tavaly a 15–24 éves korosztály 12,6 százaléka, a 24–65 éves felnőtt korosztálynak csupán 4,8 százaléka volt állás nélkül, vagyis a fiatalok esetében a munkanélküliség esélye világszerte közel háromszorosa a felnőttekének – áll az ENSZ legújabb, a fiatalkorúak munkakilátásaival foglalkozó jelentésében.

WL
2012. 02. 06. 15:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár a jelentés ismertetésekor arra hívta fel a figyelmet, hogy az erőteljes népességnövekedés nyomán a világon még soha nem volt ilyen nagyszámú a fiatalok rétege, így az ENSZ-nek is soha nem látott erőfeszítéseket kell tenni, hogy problémáikkal megfelelően foglalkozzon.

A társadalmi hatásokat vizsgálva a jelentés a fiatalkorúak körében mutatkozó magas munkanélküliségnek tulajdonítja a későbbre halasztott házasságkötéseket és gyermekvállalást, valamint a kisebb létszámú családokat.
A jelentés szerint a fiatalok nem csupán a munkalehetőségek miatt aggódnak, hanem képzésük minősége és használhatósága miatt is, és elsősorban a környezetvédelem, valamint az új technológiák terén látnak munkalehetőségeket.

Az ENSZ szakosított szerve, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) adatai szerint 2011-ben világszerte 74,8 millió 15 és 24 év közötti fiatal volt munkanélküli, ami több mint négymilliós növekedés 2007 óta. A fiatalkori munkanélküliséget csupán három fejlett ipari országban: Ausztriában, Németországban és Svájcban sikerült visszaszorítani a 2007-es szint alá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.