Rogán Antal egyebek mellett igazságosnak nevezte a nyugdíjjárulék-plafon eltörlését és a segélyplafon bevezetését, megjegyezve, hogy az utóbbi nem vonatkozik majd a gyerekek, illetve a betegek és rokkantak után járó támogatásokra. A fideszes politikus logikusnak tartja továbbá, hogy a közszférában nem lehet majd egyszerre bért és nyugdíjat is felvenni, ez alól azonban van néhány kivétel – tette hozzá, példaként említve az orvosi alapellátásban dolgozókat.
A gazdaság megtisztulását segítheti
Kitért arra is, hogy a bankautomata-használatot sújtó adót könnyen el lehet kerülni a gyakoribb bankkártyás fizetéssel, ami szerinte a gazdaság megtisztulását is segítheti. A jövő őszre ígért és 2014-re halasztott pedagógusbér-emelésről szólva Rogán Antal azt emelte ki, hogy a tanárok nem fognak kevesebbet keresni, a kormányoldal pedig továbbra is azt szeretné, hogy jövőre emeljék a pedagógusok járandóságát. Mint mondta, erre akkor lesz lehetőség, ha sikerül gazdasági növekedést elérni 2013-ban, ebben pedig szerinte segítséget nyújthat a kabinet munkahelyvédelmi akcióterve, amelynek támogatására most elhalasztották a tanárok béremelését.
Arra a kérdésre, hogy lesz-e megállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), a politikus úgy válaszolt, csodálkozna, ha nem tudnának megállapodni azt követően, hogy a legkeményebb vitatémáról, a jegybank megadóztatásáról lemondtak. Rogán Antal megerősítette, a Fidesz a nyugdíjakat és a béreket sem hajlandó csökkenteni, továbbá ingatlanadót sem vezet be egy esetleges IMF-megállapodás érdekében. Magyarország pénzügyileg stabil, de egy IMF-megállapodás tovább javíthat az ország helyzetén, ezért érdemes folytatni a tárgyalásokat – tette hozzá.
97 milliárdot zárolnak
Az idei költségvetési egyenleg tartását biztosító intézkedésekről jelent meg kormányhatározat a Magyar Közlöny legfrissebb számában. Eszerint összesen mintegy 97 milliárd forintot zárolnak, illetve csökkentik a különböző tárcák előirányzatait, egyes alapok egyenlegét pedig összesen 19,5 milliárd forinttal kell javítani. A határozat szerint javítani kell 15,6 milliárd forinttal a Nemzeti Foglalkoztatási Alap egyenlegét, 900 millió forinttal a Nemzeti Kulturális Alap egyenlegét, 3 milliárd forinttal a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap egyenlegét.