Az eurót csütörtök délelőtt tíz órakor 276,90 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben, míg reggel hét órakor 278,20 forinton, szerda este pedig 277,92 forinton állt a jegyzés.
A forint 274,46-os euró jegyzésen augusztus 21-én érte el idei legerősebb árfolyamát. A csütörtök reggel érintett 275,96 forintos jegyzést mindössze 1,5 forint választja el az idei csúcstól. Az idén január elején 324,27-es eurójegyzésen elért valaha leggyengébb árfolyamához képest a forint már közel 15 százalékkal erősödött.
Szerdán a költségvetési kiigazítócsomag bejelentését követően a forint gyengült, majd délután korrigálta veszteségét, és visszatért kedd esti, szerda reggeli árfolyamára, a 278 forintos eurójegyzés közelébe.
A dollárt csütörtök délelőtt 211,57 forinton jegyezték a szerda esti 211,72 forinttal szemben. A svájci frank árfolyama 228,89 forint, 229,52 forint után, a japán jené pedig 2,6746 forintra csökkent, 2,6878 forintról. Az euró árfolyama csütörtök délelőttre 1,3090 dollárra csökkent a szerda esti 1,3120 dollárról.
A Moody's még vár
A Dow Jones hírügynökségnek a Moody's térségi elemzője azt mondta: még nem értékelték a kormány új egyenlegjavító intézkedéseit, de csak akkor változtatnak a besoroláson, ha a kormány tartható költségvetési intézkedéseket hoz a gazdasági növekedés ösztönzésére. A világ legnagyobb hitelminősítő csoportja tavaly novemberben minősítette "Ba1"-es, vagyis befektetésre nem ajánlott szintre a magyar államadósságot, és azóta is ebben a fokozatban tartja további leminősítést valószínűsítő negatív kilátással.
Hét lépésről döntöttek
Ismert, a kormány hét újabb lépésről döntött, amelyek összesen 367 milliárd forint értékű kiigazítást jelentenek a jövő évi költségvetésben. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter úgy véli, a Magyarországgal szemben alkalmazott kettős mérce az oka, hogy újabb egyenlegjavító intézkedéssorozatot kell bejelentenie a kormánynak.
A nemzetgazdasági miniszter elmondta: a 2013-as büdzsé kézben tartására ugyan a kormány véleménye szerint elegendő a korábban bejelentett egyenlegjavító intézkedés, az unió szerint viszont nem. „Ennek valamilyen érzelmi alapja van, ugyanis mi vagyunk az egyetlen uniós tagország, melynek nem hiszi el az EU, hogy 3 százalék alatt képes tartani a költségvetési hiányt” – vélte a tárcavezető.