A TNS Hoffmann piackutató cég két évtizede követi, hogyan gondolkodik a hazai lakosság az atomenergiáról és a többi villamosenergia-forrásról. Az idei felmérés szerint tovább erősödött az állampolgárok bizalma az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. biztonságosságával kapcsolatban: a válaszadók 91 százaléka a biztonsági előírásokat legalább megfelelőnek, vagy annál szigorúbbnak tartja. 70 százalék vélekedik úgy, hogy az atomerőműben meglehetősen, vagy nagyon szigorúan be is tartják a biztonsági előírásokat. Ismert, október elején „fukusimai típusú” balesetet szimuláltak Pakson.
A felnőtt magyar lakosság háromnegyede évek óta egyetért azzal, hogy Magyarországon atomerőmű működik, ami nemzetközi szinten is igen jó eredmény. A paksi atomerőmű környezetében élők körében kiugróan magas a bizalom, az itt élők 95 százaléka támogatja a létesítmény működését.
Tovább nőtt azok aránya, akik egyetértenek az atomerőmű üzemidejének meghosszabbításával, ez az érték is magasabb az országos átlagnál az erőmű közvetlen közelében.
A megkérdezettek közül a legtöbben – 43 százalék – a nukleáris energiát tartják a legolcsóbb villamosenergia-forrásnak. Öt magyar állampolgárból négy gondolja úgy, hogy az ország villamosenergia-igényének még nagyobb részét kellene hazai forrásból fedezni. A lakosság jelentős része, 41 százaléka legfeljebb 10 százaléknyi energiahordozó-importot tart elfogadhatónak, ami jelenleg 30 százalék körüli.
Bár a megújuló energiákba vetett bizalom továbbra is magas, a lakosság jelentős többsége, 69 százaléka meghatározó szempontként említette az energia árát. A lakosság nagyobb része nem lenne hajlandó többet fizetni a villamos energiáért, ha azt drágább energiaforrásokból állítanák elő – még ha az megújuló is.
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2013 augusztusában egyszerre két, egymástól független, reprezentatív közvélemény-kutatást készíttetett el: az országos felmérés mellett az atomerőmű 30 kilométeres körzetében élők véleményét is vizsgálta.