Játékra 4-7 ezer forintot költenek a magyarok húsvétkor

A legtöbben 2 és 5 ezer forint közötti értékű ajándékot vesznek.

MTI
2017. 04. 07. 9:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Formatex közleménye szerint az év második legkiemelkedőbb időszaka a húsvét a 8 üzletből álló Játéksziget bolthálózatban. Az éves forgalom akár 15 százalékát is elérhetik húsvét előtt az üzletekben és a webáruházban – idézik a közleményben Borhi Jánost, a Formatex ügyvezetőjét. A Regio Játékkereskedelmi Kft.-nél a húsvéti forgalom a teljes éves forgalom több mint 8 százalékát teszi ki.

A Formatex felmérése azt mutatja, a szülők 42 százaléka építő játékokat vásárol húsvétra, ügyességi és sportjátékot a válaszadók 36,5 százaléka, kézműves és barkácsjátékot 34,5 százalék venne, táblás társasjátékot 33 százalékuk ajándékozna, babás-állatos szerepjátékra pedig 20 százalék költene.

A Játéksziget kutatása szerint a legtöbben 2000 és 5000 forint közötti értékű húsvéti ajándékot vesznek, de a válaszadók 14 százaléka 5000-7500 forint közé teszi az egy-egy gyerekre költhető összeget, 17 százalék pedig úgy gondolja, inkább 1000-2000 forintot költ gyermekenként.

A Regio kutatása szerint ebben az időszakban 6500-7000 forintra emelkedik az átlagos kosárérték, ilyenkor kapnak a gyerekek új biciklit, kismotort. Gyakori ajándék még a labda, pénz, ruha, valamint a mesekönyv is – mondta Gyaraki Dávid marketingvezető a Regio közleményében.

A Regio felmérése szerint a családok többsége tartja a húsvéti hagyományokat: tojást festenek, feldíszítik a lakást, tradicionális menüsort kínálnak. A locsolkodás sem megy ki a divatból, a kisfiúk fele a családtagokat, a többiek pedig a barátokat is meglocsolják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.