A kormányzatnak az a célkitűzése, hogy iskolai tanulmánya alatt minden diák megszerezze azt a tudást, amely szükséges ahhoz, hogy eligazodjon a digitális világban – erről beszélt a napokban Dunaújvárosban az infokommunikációért felelős helyettes államtitkár. Solymár Károly annak kapcsán nyilatkozott, hogy a helyi Széchenyi István Gimnázium és Kollégiumban az országban elsőként adták át a Diákhálóprogram fejlesztéseit.
– A dunaújvárosi gimnáziumban 2013-ban négy megabites volt az internetkapcsolat, amit mostanra 500 megabitre emeltek – mondta a távirati iroda tudósítása szerint a minisztériumi vezető.
A helyettes államtitkár a múlt héten a Magyar Nemzetnek nyilatkozva arról beszélt, hogy az ország 3500 állami fenntartású általános és középiskolájának valamennyi tantermébe vezeték nélküli internetet kötnek be, a munkával jövőre végezhetnek a szakemberek.
A fejlesztés révén lehetővé válik például, hogy a diákok az internetről töltsék le az órán a tananyagot, a dolgozatot, akár a saját okostelefonjukon is. – A vezeték nélküli internet tág, szinte korlátlan teret ad a tanárnak ahhoz, hogy az óráit színesebbé, érdekesebbé tegye. Valójában csak az iskola és a tanár hozzáállásán múlik, hogyan él a lehetőséggel – mondta lapunknak Solymár Károly, majd kitért arra is, hogy a fejlesztések révén ötezer iskolában lesz gyorsabb az internet.
A helyettes államtitkár szerint mára elavult az a szemlélet, hogy az iskolában van egy informatikaterem és sok más tanterem. Ehelyett lehetőséget kell teremteni arra, hogy a diákok és a tanárok minden tanórán használhassák az internetet.
Nyilvánvaló ugyanis, hogy a digitalizáció miatt rövid időn belül megváltozhatnak a munkaerőpiaci elvárások. S elengedhetetlen lesz, hogy az alkalmazottak képesek legyenek kezelni a modern technikát, értsék a digitális megoldásokat, átlássák az informatikai folyamatokat és tudjanak is a modern technika működési elveit követve gondolkodni. A cél elérésében pedig a közoktatásnak is fontos szerep jut.