Megállapodást kötött az Opus Global a Titász zrt. megvásárlására

Az Opus Global Nyrt. és az E.ON Hungária Zrt. német anyavállalata megállapodást kötött az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. (Titász) megvásárlásának feltételeiről – tette közzé a tőzsdei társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. A 100 milliárd forintos eszközértékű Titász Zrt. megszerzésével az Opus igazgatóságának célja a vállalat stratégiai pozícióinak erősítése az energetikai piacon, továbbá a cégcsoport stabil jövedelmezőségének biztosítása. A tranzakció a Titász átvilágítását, a végső szerződés megkötését, valamint a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyását követően, 2020 harmadik negyedévben zárulhat.

Forrás: wisegroup.hu2019. 10. 04. 15:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Opus Global Nyrt. szerezheti meg az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. 100 százalékos részvénycsomagját, miután a tőzsdei társaság és az E.ON Hungária Zrt. német anyavállalata megállapodást kötött a társaság értékesítésének feltételeiről – közölte az Opus a BÉT honlapján. A szerződéskötéssel az Opus Global Nyrt. igazgatósága hosszú távú elkötelezettségét fejezi ki a hazai energetikai befektetések területén, amely a tőzsdei társaság stratégiai portfóliójának egyik húzóágazata. A tranzakció sikeres zárása esetén az Opus nagy értékű, stabilan jövedelmező vagyonelemmel gyarapodik.

A Tiszántúli Áramhálózati Zrt. rugalmasan, a fogyasztói igényekhez alkalmazkodva fejleszti a hálózatát, igazodva a felhasználók által alkalmazott innovatív technológiákhoz. A beruházásoknak, korszerűsítéseknek, valamint a magasan képzett munkaerőnek köszönhetően a Titász az egyik legmagasabb színvonalú szolgáltatást nyújtja a magyar villamosenergia-piacon. A társaság eszközeinek értéke folyamatosan nő, összértékük meghaladja a 100 milliárd forintot a vállalat legutóbbi, 2018. évi beszámolója szerint. A jövőbeli fejlesztések célja újszerű hálózati megoldások kialakítása a zöldenergia mind szélesebb körű felhasználására, az „okos otthonok” elterjedésére, valamint az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó infrastrukturális elvárásokra. A társaság szolgáltatási területén épül fel a tervek szerint a BMW debreceni gyára az utóbbi évek legnagyobb autóipari beruházásaként. A nemzetgazdasági szinten jelentős üzem várhatóan fellendíti a régió gazdaságát, a beszállító vállalkozások villamosenergia-igényének kiszolgálása további értékteremtő fejlesztéseket és növekedési potenciált generál a Titász számára.

Az áramhálózati társaság megvásárlásával az Opus Global Nyrt. fokozhatja az energetikai divíziójának hatékonyságát, kihasználva például azokat a szinergiákat, amelyek a Titász és a TIGÁZ szolgáltatási területének átfedéséből származnak. Magyarország legnagyobb vezetékes földgázelosztó társaságában a befektetési holding alapkezelője által kezelt energetikai magántőkealap nyáron szerzett közvetett tulajdont.

A Tiszántúli Áramhálózati Zrt. megvásárlásával teljesebbé válhat az értéklánc az Opus Global energetikai divíziójában. A befektetési holding stratégiájában határozott jövőképpel rendelkezik a jelentős növekedési lehetőségeket kínáló ágazatban, folyamatosan vizsgálva az üzleti lehetőségeket.

A tranzakciós keretmegállapodás aláírását követően az Opus Global Nyrt. nemzetközi tanácsadócég közreműködésével világítja át az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt.-t. Az ügyletet a tőzsdei holding részben saját forrásból, köztük az akár likvid befektetéseiből származó bevételekből, részben pedig kötvénykibocsátással bevont forrásból kívánja finanszírozni. A tranzakció a társaság átvilágítását, és a Gazdasági Versenyhivatal eljárását követően 2020 harmadik negyedévben zárulhat.

HÁTTÉRINFORMÁCIÓ

Az E.ON egyes magyarországi érdekeltségeinek értékesítése egy európai szintű energiapiaci tranzakcióval függ össze. A német nagyvállalat és az ugyancsak német RWE 2018 tavaszán jelentette be, hogy profiltisztítást hajtanak végre, ami érinti az RWE többségi tulajdonában álló innogy SE-t (innogy) is. Az RWE a továbbiakban az áramtermelésre fókuszálna, míg az E.ON a villamosenergia elosztására- és ügyfélmegoldásokra. Az RWE ezért megvásárolja az E.ON és az innogy megújuló energiatermelési üzletágát, az E.ON pedig az RWE innogy-ban fennálló részesedését. Az Európai Bizottság az E.ON innogy-ban való irányításszerzést 2019. szeptember 17. napján jóváhagyta egyes utólagos kötelezettségvállalások mellett, hogy a piac átrendeződése ne korlátozhassa a versenyt.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.