Államtitkár: A kkv-stratégia egyik pillére a női vállalkozók támogatása

György László megfogalmazása szerint minden nő vállalkozó, aki családot alapít, gyermeket vállal és családanyává válik, hiszen óriási vállalkozás egy családot menedzselni.    

Forrás: MTI2019. 12. 20. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarország nemrégiben elfogadott, mikro-, kis- és középvállalkozásokat megerősítő stratégiájának egyik fontos pillére a női vállalkozók támogatása tehetségük, kockázatvállalásuk kibontakoztatásában – jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára Kecskeméten pénteken.

György László a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. Nősztorik elnevezésű rendezvényén hangsúlyozta: a Magyar Kereskedelmi és Ipakamara, a tárca, illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány konzorciumi együttműködésében megvalósuló Országos Vállalkozói Mentorprogram tanácsadói tevékenysége során a növekedést elérni akaró vállalkozásokat segítik, köztük a női, a fiatal és a generációváltás előtt álló vállalkozásokat.

Az államtitkár megfogalmazása szerint minden nő vállalkozó, aki családot alapít, gyermeket vállal és családanyává válik, hiszen óriási vállalkozás egy családot menedzselni.

Elmondta: nemzetközi kutatások alapján megállapítható, hogy a részmunkaidőben foglalkoztatott nők négy és hat óra alatt több munkát végeznek el, mint a férfiak nyolc óra alatt, mert motiváltak arra, hogy időben befejezzék a munkájukat és hazamenjenek a családjukhoz.

Ezért is fontos a női vállalkozók támogatása, hogy azt a kockázatvállalást, amit az élet más területein is vállalnak, a gazdaságban is kamatoztatni tudják – tette hozzá.

Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta: szervezetük három településen: Baján, Kiskunhalason és Kalocsán működtet Család- és KarrierPONT-ot, amelyek révén azokat a nőket szeretnék elérni és bevonni a munka, valamint a vállalkozások világába, akik valamiért kiestek ebből.

A Nősztorik elnevezésű fórumsorozatuk célja a Bács-Kiskun megyében élő sikeres női vállalkozók történeteinek bemutatása.

A vállalkozó nők gazdaságban betöltött szerepét hangsúlyozó kerekasztal-beszélgetésen Hárschné Végh Annamária, a bajai T.E.T.T. Mérnökiroda Kft. HR- és IR-vezetője arról beszélt, hogy nőként a gondoskodásba az is belefér számára, hogy munkahelyén fejlessze a vállalati kommunikációt, kialakítsa a rugalmas munkavégezés feltételeit és élményközpontú motivációs rendszert dolgozzon ki.

Mátrai Angéla bácsalmási pályázatíró és rendezvényszervező a gyakorlati képzéseket szorgalmazta: a vállalkozások marketing és online kommunikációs tudásának bővítését, a vezetők számára tárgyalástechnikák elsajátítását és idegen nyelvek tanulását.

Pata Ildikó, a fajszi Pata József Gépipari Kft. cégtulajdonosa elmondta: egyik előnyük, hogy családi vállalkozásként nagyon gyorsan tudnak dönteni, a cég fejlődése pedig megmutatta számukra, hogy „nincs lehetetlen helyzet, mindent meg lehet oldani”.

Szőts Mónika Etelka bajai rendezvényszervező a tisztesség és a minőség fontosságát emelte ki. Mint mondta, nincs szüksége hirdetésre vagy marketing-kampányokra, mert jó hírét a megrendelők adják tovább.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.