A bitcoin és más kriptodevizák esetében lezajlott májusi zuhanás nem példa nélküli: 2018 elején zajlott hasonló folyamat.
A német Zöldek teljes valóságtagadásban vannak
Úgy tesznek, mintha mi sem történt volna.
A bitcoin és más kriptodevizák esetében lezajlott májusi zuhanás nem példa nélküli: 2018 elején zajlott hasonló folyamat.
Akkor ez jó időre a korábbi emelkedő trend végét jelentette, az árak töredékükre estek,
és egészen tavalyig – egyes esetekben az idei év elejéig – ott is maradtak. Jött azonban az újabb gyors szárnyalás, ami nagyjából egy hónapja véget ért, azóta újra esnek az árak. Kérdés, hogy most csak a gyors emelkedés korrekciójáról van-e szó vagy a három évvel ezelőttihez hasonlóan a mélybe zuhannak az árak, és ismét hosszabb ideig ott is maradnak.
Az első nagy emelkedés 2017-ben zajlott a kriptodevizáknál, melyekből akkor összesen néhány száz létezett, de lényegében csak néhány volt, amely ismertebbé vált, mindenekelőtt a bitcoin, amelyet – 2008-ban – elsőként hoztak létre. Már 2017 előtt is jelentősen nőtt az értéke, mivel nulláról indult, és pár év alatt ezer dollárig nőtt, ami aztán sokáig a csúcsot is jelentette. 2017-ben ezt áttörte, és gyorsulva felszaladt húszezer dollárig, majd 2018-ban visszazuhant, ára egy év alatt háromezer dollárig csökkent.
A többi ilyen eszköz – mindenekelőtt az akkor ismertebb ethereum és ripple – hasonló utat járt be, bár gyorsabban emelkedtek és estek. Ezt követően gyakorlatilag a jelentéktelenségbe süllyedtek, a bitcoin piaca azonban viszonylag aktív maradt, és ki is alakult egy kereskedési sáv öt- és tízezer dollár között. A múlt év végén ebből a sávból kitört az árfolyam felfelé, viszonylag hamar elérte a korábbi, húszezer dolláros csúcsot, majd tovább hasított, amíg áprilisban 65 ezer dolláron tetőzött. Kisebb késéssel követni kezdte a többi kriptodeviza is; a piac szinte felrobbant. Május elején azonban lefordultak az árak, és az eső trend egész hónapban kitartott. Sok kriptodeviza, köztük a bitcoin ára is megfeleződött, miközben most már sokkal több ilyen termékről beszélhetünk, mint három éve:
immár több mint tízezerféle kriptodeviza van a piacon.
A piac további lehetséges alakulásához más befektetési termékekhez hasonlóan célszerű a fundamentumokat és a piac technikai állapotát megvizsgálni. A helyzetet nehezíti, hogy fundamentumokról itt nem beszélhetünk: a legtöbb kriptodevizának nincs mögöttes értéke, szemben a részvényekkel, kötvényekkel vagy árupiaci termékekkel. Így csak a technikai állapotukat tudjuk megvizsgálni, vagyis azt, hogy az eddigi árfolyam-alakulás alapján milyen várható forgatókönyvek lehetségesek.
Célszerű a legismertebb, legnépszerűbb és a teljes sorozatot tekintve legértékesebb kriptodevizát, a bitcoint megvizsgálni. Mint említettük, húszezer dolláros árnál lépte át három évvel korábbi örökös csúcsát néhány hónapja, a technikai elemzés szabályai szerint ez egy igen fontos érték. Amíg az árfolyam ennél magasabb, addig úgynevezett támasznak tekinthető, ez erős alsó korlátot jelenthet. Amíg az ár fölötte van, a kitörés érvényes, még akkor is, ha a közben elért csúcsról nagyot esett vissza az árfolyam.
Az emelkedő trend csak akkor törne meg, ha az ár húszezer dollár alá esne,
de nem csak egy-két napra, hanem huzamosabb ideig ott is maradna, akkor viszont már nincs érdemi támasz, az árfolyam összeomlásáról beszélhetünk.
A második legnagyobb kriptodeviza, az ethereum esetében ugyanezt érdemes figyelni: három éve 1400 dollár körül volt a csúcs, most a kitörés utáni eufóriában négyezerig szaladt fel, de májusban kétezer dollárig is visszaesett.
Úgy tesznek, mintha mi sem történt volna.
Szijjártó Péter: az energiaellátás biztonsága a nemzetbiztonság része.
Forradalmi változtatások jönnek az ügyintézés területén.
Digitális forradalom zajlik, amely szépen, lassan, csendben szövi át a mindennapjainkat.
Orbán Viktor: Véget ért a nyugati liberális progresszív dominancia!
Nagy Feró komoly gyanúba keveredett + videó
Rosszul érezte magát a hétvégén, meghalt az X-Faktor kisgyermekes énekesnője
Nem fogja kitalálni, most ki balhézott össze a SPAR Magyarországgal
Keresd a hibát! Csak az emberek 5 százaléka veszi észre, mi nem stimmel ebben a nappaliban
Lecsapott a NAV a magyar bűnszervezetre: hihetetlen vagyont talált – fotók
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
A KTE tulajdonosa közölte, nem csak a gyenge eredmények miatt mentették fel Szabó Istvánt
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
Stumpf magára rántotta a gyűlölettől bűzlő, saját maga által főzött kotyvalékát
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
K...rva nagy következmények
Úgy tesznek, mintha mi sem történt volna.
Szijjártó Péter: az energiaellátás biztonsága a nemzetbiztonság része.
Forradalmi változtatások jönnek az ügyintézés területén.
Digitális forradalom zajlik, amely szépen, lassan, csendben szövi át a mindennapjainkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.