A várakozásoktól eltérően teljesített a Richter

Jelentősen, nagyjából az árbevétellel azonos mértékben nőttek a kutatás-fejlesztésre fordított költségek.

Forrás: MTI2021. 08. 03. 9:30
Debrecen, 2020. október 15. A Richter Gedeon Nyrt. gyógyszergyár által kifejlesztett, remdesivir hatóanyagot tartalmazó, csak klinikai vizsgálatra használható koronavírus elleni szert mutatja egy egészségügyi dolgozó a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Infektológiai Intézetében Debrecenben 2020. október 15-én. A vírusszaporodást gátló infúziós kezelést súlyos állapotú betegek kapják a most kezdõdött klinikai vizsgálatban. MTI/Czeglédi Zsolt Fotó: Czeglédi Zsolt
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felülmúlta az elemzői várakozásokat a Richter Gedeon Nyrt. árbevétele és nyeresége a második negyedévben: a gyógyszeripari vállalat konszolidáltan 28,6 milliárd forint adózott nyereséget ért el, ami 11,1 százalékkal kisebb az előző év azonos időszakinál, árbevétele pedig 13,6 százalékos emelkedéssel 155,9 milliárd forint lett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden közölt gyorsjelentés szerint.

A Portfólió.hu elemzői konszenzusa alapján 147,5 milliárd forintos árbevételt vártak az elemzők a 2021. április–júniusi időszakra, ezt több mint öt százalékkal meghaladja az elért bevétel. A nyereség szintén öt százalékkal felülmúlta az elemzői konszenzusban szereplő 26,7 milliárd forintos várakozást.

Orbán Gábor vezérigazgató a jelentésben kiemelte:

az első két negyedév árbevétele kiegyensúlyozottabban alakult az idei évben, mint 2020-ban. A világjárvány ellenére vevőik igényeit 2021 második negyedévében is időben és teljeskörűen ki tudták elégíteni.

Megjegyezte, hogy továbbra is kiemelt fontosságot élvez kollégáik egészségének és jólétének megőrzése.

Orbán Gábor a Richter Gedeon egy korábbi közgyűlésén is javuló eredményekről számolt be
Fotó: Kallus György / VG

A Richter az év első hat hónapjában 296,8 milliárd forint konszolidált árbevétel ért el, a tavalyinál 6,5 százalékkal nagyobbat.

  • A gyógyszergyártás árbevétele 3,3 százalékos növekedéssel 237,3 milliárd forint lett.
  • A nagy- és kiskereskedelmi szegmens bevételeit 17,7 százalékkal, 64,3 milliárd forintra növelték.
  • A nőgyógyászati készítmények árbevétele 8,6 százalékkal haladta meg a tavalyi első félévit, 82,8 milliárd forint lett.
  • A Richter adózott nyeresége az első hat hónapban 55,6 milliárd forint lett, ez 9,2 százalékkal elmarad az előző év azonos időszakitól.
  • A kutatás-fejlesztési (k+f) költségek meghaladták a 31,5 milliárd forintot, 7,1 százalékkal nőttek az első fél évben.

    Ezen költségek szintjét elsősorban az AbbVie céggel közösen végzett, jelenleg is folyó klinikai vizsgálatok, valamint a biotechnológiai és nőgyógyászati fejlesztési programok magyarázzák. A k+f költségeket növelték egyes központi idegrendszeri projektek is, amelyek klinikai fázisba értek. Ezek a költségek megközelítőleg az árbevétellel azonos mértékben változtak.

    Idén az első hat hónapban az üzleti tevékenység eredménye nőtt a bázis időszakban elérthez képest, 16,2 százalékkal 60,8 milliárd forintra. Az üzemi eredményhányad 20,5 százalékot tett ki a bázisidőszakban elért 18,8 százalékkal szemben. Az egy részvényre jutó nyereség 295 forint volt az első fél évben, az előző évi 326 forint után.

    A Richter részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 9320 forint, a legalacsonyabb 6280 forint volt. A hétfői kereskedésben 45 forinttal, 0,54 százalékkal 8345 forintra nőtt az árfolyama.

     

    A téma legfrissebb hírei

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.