Öltöny nélkül: így érettségiztek a balassagyarmati börtönben

A középiskolai diákokkal egy időben ötvenkét elítélt is nekilátott az érettséginek. Képgalériánk.

Pintér Bence
2017. 05. 08. 16:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ötvenkét fogvatartott kezdett neki a középiskolásokkal egy időben az érettségi feladatsornak – közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága. A közlemény szerint az idei évben 840 fogvatartott folytat általános iskolai, több mint 1100 középiskolai, 40 pedig felsőfokú tanulmányokat, az OKJ-s szakvégzettséget adó képzésekben részt vevő fogvatartottak száma meghaladja a 800 főt.

A büntetés-végrehajtási intézetekben elhelyezett fogvatartottak közül évente átlagosan mintegy 2200-an szereznek valamilyen iskolai végzettséget, szakképzettséget. Az érettségi vizsga a börtönökben is ugyanúgy zajlik, mint a civil életben: ugyanabban az időpontban kezdik el, és addig is végezhetik a feladatok kidolgozását, mint a civil diákok. Különbség azonban, hogy nem ünneplőben és iskolapadban ülve, hanem egy börtön tantermében, formaruhát viselve adnak számot tudásukról.

Az általános iskola és az érettségi mellett a fogvatartottak számára olyan hiányszakmákban igyekszik a büntetés-végrehajtás gyakorlatorientált képzést biztosítani, amelyek javíthatják a szabadulás utáni munkaerőpiaci esélyeiket. Az elítéltek körében a legkeresettebb szakmák a festő, mázoló, tapétázó, a konyhai kisegítő, a targoncavezető, a bútorasztalos, illetve a kőműves és burkoló.

Az alábbi képriportunk a Balassagyarmati Fegyház és Börtön érettségi vizsgáján készült ma reggel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.