Erről maga a kancellár számolt be, miután megbeszélést folytatott az ellenzéki pártok képviselőivel.
Háborúra készülnek Németországban?
Közel ezer oldalon írják le a vészhelyzeti terveket a német hadsereg vezetői.
Erről maga a kancellár számolt be, miután megbeszélést folytatott az ellenzéki pártok képviselőivel.
Elmondta, hogy felajánlotta két parlamenti vizsgálóbizottság munkájának folytatását a szeptemberi előrehozott parlamenti választások után, valamint az összes parlamenti párt frakcióvezetőjének meghívását a kormányülésekre a választásokig.
Mindenekelőtt ígéretet tett – az Osztrák Szabadságpárttal (FPÖ) kötött koalíció felbomlását okozó, és Heinz-Christian Strache alkancellár, pártelnök lemondásához vezető – ibizai botrány és az azzal kapcsolatos vádak felderítésére. „A kezünket kinyújtottuk” – mondta Kurz a tárgyalás után.
A videofilm-botrány „gördülékeny felderítése” céljából a kancellár egy akciócsoportot állít fel az infrastrukturális minisztériumban a költségvetési pénzek elosztási folyamatának és felhasználásának vizsgálatára.
Ezenkívül ígéretet tett az osztrák szövetségi alkotmányvédelmi és terrorelhárítási hivatal (BVT), illetve a korrupciógyanús Eurofighter-vadászgépbeszerzés ügyében korábban felállított két vizsgálóbizottság munkájának felújítására a választások után.
Intézkedéseket ígért az adófizetők pénzével való takarékoskodásra: többek között korlátoznák a minisztériumok hirdetéseit a parlamenti választásokról, és nem írnának ki pályázatokat tisztségek betöltésére, hogy a tárcák működőképessége biztosítva legyen. Továbbá a választásokig nem fognak új törvényjavaslatokat szakértői vizsgálatra bocsátani vagy a parlamenthez benyújtani.
A párttörvény reformjára vonatkozó követelésekre – amit Margit Kraker számvevőszéki elnök, valamint a Most és a NEOS párt vetett fel – Kurz pozitívan reagált, mondván, hogy pártja nyitott a tárgyalásokra, és mindig is síkraszállt a párttámogatások csökkentése mellett.
Kurz „jónak, nyugodt hangulatúnak és tárgyszerűnek” minősítette a tárgyalást.
Az ellenzéki pártok képviselői megerősítették álláspontjukat a kancellár elleni bizalmatlansági indítvány ügyében. Peter Pilz, az indítványt kezdeményező Most listája (Liste Jetzt) vezetője „alapjában véve eredménytelennek” minősítette a tárgyalást. „A kancellár nem mondott semmi olyat, ami olyan benyomást keltett volna, hogy tanult a történtekből, kész valamit változtatni, kész Ausztriát másképp kormányozni, mint az elmúlt másfél évben tette. Mindazonáltal jelezte, hogy pártja hajlandó lenne változtatni a már kész bizalmatlansági indítványok, kész több változatot is kidolgozni, ha azok a szociáldemokratáknak (SPÖ) és a szabadságpártiaknak (FPÖ) jobban megfelelnének. Lehet szó egy Kurz elleni, egy Kurz és az ÖVP-miniszterek elleni vagy egy, az egész kormány elleni bizalmatlansági indítványról – mondta. Csak az a fontos, hogy az indítvány sikerrel járjon – tette hozzá.
Sem az SPÖ, sem az FPÖ nem döntött még véglegesen arról, hogy támogatja-e a bizalmatlansági indítványt.
Jörg Leichtfried, az SPÖ frakcióvezető-helyettese az APA-nak küldött nyilatkozatában úgy vélekedett, hogy a tárgyalással semmi sem változott. Kurz ”magától értetődő dolgokat kedvező ajánlatokként adott el a parlamenti frakcióknak„. Ilyennek minősítette például az ibizai videofilm nyomán felmerült súlyos vádak felderítését vagy a két parlamenti vizsgálóbizottság munkájának felújítását. A helyzet egésze viszont ”semmit sem változott„. Kurz egy egypárti ÖVP-kormányt vezet, és továbbra sem szándékozik parlamenti többséget szerezni hozzá.
Leichtfried ”bizalomépítő intézkedéseket„ sürgetett, amelyeket Kurz szerinte eddig ”nagyon elhanyagolt„.
Beate Meinl-Reisinger, a bizalmatlansági indítványt kezdettől elutasító Új Ausztria és Liberális Fórum (NEOS) párt elnöke arra kérte ellenzéki kollégáit, hogy ne utasítsák el a kormányoldallal folytatott tárgyalásokat.
Walter Rosenkranz, a szabadságpárt frakcióvezetője az ORF televíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy a kancellár által bejelentett intézkedések az ”udvariasság, tisztelet intézkedései„ voltak, semmi több. Voltak olyan jelzések Kurz részéről, hogy sürgősen tárgyalásokat kezdenek a pártfinanszírozás kérdéséről, de ez nem a kormány, hanem a parlament hatáskörébe tartozik – hívta fel a figyelmet az FPÖ frakcióvezetője.
Közel ezer oldalon írják le a vészhelyzeti terveket a német hadsereg vezetői.
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Mutatjuk, hol kell előkészíteni a hólapátot, több centi hó is eshet
Két magyar gólszerző, mégis nyert a Veszprém a Bajnokok Ligája-meccsen
3 év után itt vannak az első fotók: Palik László megmutatta szerelmét!
Háború Ukrajnában - Ledobták az elefánt nevű bombát az oroszok + videó
Baj van az ismert nyugtatóval, azonnal felfüggesztik a forgalmazását
Beszakadt a forint, ez állhat a szabadesés hátterében
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
Itt a bejelentés Pep Guardiola jövőjéről
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
K...rva nagy következmények
Máris megdőlt Mike Tyson rekordja, miután Lennox Lewis korábbi legyőzője 59 évesen ütötte ki ellenfelét
Stumpf magára rántotta a gyűlölettől bűzlő, saját maga által főzött kotyvalékát
Közel ezer oldalon írják le a vészhelyzeti terveket a német hadsereg vezetői.
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.