Kínába irányuló lánykereskedelem miatt vettek őrizetbe több ember Pakisztánban

A pakisztáni hatóságok letartóztattak hétfőn nyolc kínai és négy pakisztáni állampolgárt embercsempészet vádjával a kelet-pakisztáni Pandzsáb tartományban – közölte a pakisztáni GEO TV televíziós társaság, hozzátéve, hogy az ügyben lánykereskedelem miatt indítottak nyomozást.

Forrás: MTI2019. 05. 07. 11:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hatóságok és emberi jogi aktivisták információi szerint a gyanúsítottak szegénységben élő, keresztény pakisztáni családok lányait házassági ígéretekkel kecsegtetve Kínába vitték, ahol azonban gyakorlatilag szexrabszolgaként tartották őket.

Panzsáb emberi jogi és kisebbségügyi minisztere, a szintén keresztény Aszlám Augusztin az ügyet nyíltan emberkereskedelemnek minősítette, hozzátéve, hogy néhány kiszabadított áldozatot maga is felkeresett, s megerősítette, hogy nagyon szegény lányokról van szó.

A Human Rights Watch (HRW) nevű nemzetközi jogvédő szervezet áprilisi közleményében felszólította Kínát és Pakisztánt, hogy lépjenek fel a pakisztáni nők kínai szexuális rabszolgasága és kényszerházassága ellen.

Az AP hírügynökség több áldozattal készített interjút, akiknek nagy része a muszlim többségű Pakisztán keresztény közösségeiből kerül ki. Ezzel kapcsolatban Augusztin azt mondta, az embercsempészek olykor a helyi papot is lefizetik, hogy támogassa a házasságot a kínaiakkal.

Szalím Ikbál keresztény aktivista szerint a pakisztáni keresztény nők és a kínai férfiak közti házasságok száma tavaly októberben jelentősen nőtt, azóta pedig ez a szám becslései szerint 750 és 1000 között van.

Pakisztánban mintegy 200 millió muszlim él, a körülbelül 2,5 milliós keresztény kisebbsége pedig az ázsiai ország legszegényebb lakosai között van. Ahogy muszlimok, úgy a helyi keresztények is patriarchális családmodellt követnek, ahol többnyire a szülők döntik el a lányok házasságát, és nem ritkán ahhoz adják őket, akik a legtöbbet ígérnek értük.

Sok esetben az ugyancsak szegénységben élő keresztény pakisztáni férfiak helyett a módosabb kínaiakat választják, akiknek a szándékairól a bandával összejátszó papok is megnyugtatják a szülőket. Előfordul, hogy a kérő kereszténynek mondja magát, az ezt igazoló keresztlevél helyett azonban inkább tekintélyes pénzösszeget ad a családnak vagy az érte kezességet vállaló papnak.

Kínában az évtizedeken át tartó egyke-politika következtében rengeteg lánygyerek születését akadályozták meg, így az országban sokkal több a férfi, mint a nő. Az erre szakosodott bűnbandák szegényebb környékbeli országokból, Észak-Koreából, Vietnamból, Laoszból és újabban Pakisztánból igyekeznek erőszakkal és hamis ígéretekkel nőket találni az értük fizetni is hajlandó kínai férfiaknak. A hamis ígéretekkel kivitt vagy éppen elrabolt nők közül csak kevesen jutnak vissza családjukhoz.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.