Hunt hivatali elődjével, Boris Johnson volt külügyminiszterrel verseng a kormányzó Konzervatív Párt vezetői tisztségéért.
Pressman nem teszi zsebre, amit a lehetséges utódjától kapott
Az amerikai–magyar kapcsolatok hamarosan új irányt vesznek.
Hunt hivatali elődjével, Boris Johnson volt külügyminiszterrel verseng a kormányzó Konzervatív Párt vezetői tisztségéért.
A párt új vezetője lesz Nagy-Britannia következő miniszterelnöke a távozó Theresa May utódjaként.
Jeremy Hunt a Policy Exchange nevű londoni politikai kutatóműhely hétfői rendezvények szónokaként kijelentette: az EU-val novemberben elért, a londoni alsóház által háromszor is visszautasított Brexit-megállapodás újratárgyalása nem lesz könnyű, de nem is lehetetlen.
Közölte azonban, hogy ha ő lesz az új brit miniszterelnök, első munkanapján utasítást ad a rendezetlen kilépésre kezdett felkészülés felgyorsítására, arra az esetre, ha az EU mégsem lenne hajlandó a kilépési feltételrendszer újratárgyalására.
Az Európai Unió folyamatosan és egyértelműen jelzi hivatalos nyilatkozataiban, hogy a brit kilépés feltételeit rögzítő 585 oldalas megállapodást nem lehet újratárgyalni.
Hétfői beszédében Jeremy Hunt kijelentette: ha őt választják miniszterelnökké, mindegyik minisztériumnak azonnal úgy kell átállítania működését, mintha máris eldőlt volna, hogy a brit EU-tagság megállapodás nélkül szűnik meg a kilépés jelenleg érvényes október 31-i határnapján.
A brit külügyminiszter szerint a minisztériumok alkalmazottai augusztusban nem mehetnek szabadságra.
Emellett az ő elnökletével létrejön egy külön kormányzati munkacsoport a megállapodás nélküli Brexit esetére, ugyanolyan döntési jogkörökkel, mint amelyek a brit kormány különleges helyzetekben ülésező tanácskozó testületét (COBRA) megilletik.
Hunt szerint e testület egyik fő feladata pénzügyi segítség előkészítése azoknak az ágazatoknak, amelyek az EU-val kereskednek, és megállapodás nélküli Brexit esetén e kereskedelmi forgalmat vámok terhelnék.
Az ellátás folyamatosságának biztosítására a bizottság olyan infrastrukturális beruházásokat is elrendel, amelyek a kikötői konténerkapacitások drámai növelését célozzák.
Jeremy Hunt kijelentette azt is, hogy miniszterelnöksége esetén a pénzügyminisztérium már a nyári parlamenti szünet utáni első szeptemberi munkahétre készenléti költségvetést állít össze a megállapodás nélküli Brexit esetére, és ennek egyik központi eleme a társasági adó jelentős csökkentése lesz az üzleti szektor támogatása végett.
E költségvetésen belül a brit halászati és mezőgazdasági szektor külön 6 milliárd font (2200 milliárd forint) pénzügyi segélyt kap az EU-tagság megállapodás nélküli megszűnése utáni nehézségek leküzdése végett.
Hunt kijelentette: amint ezt a csomagot az alsóház megszavazza, ő háromheti tárgyalási időszakot jelöl ki az Európai Unióval.
Ennek leteltével, szeptember 30-án véleményt alkot arról, hogy van-e reális esélye a megállapodásnak az Európai Unióval egy olyan új kilépési egyezményről, amelyet a londoni alsóház elfogadna.
Jeremy Hunt közölte: ha úgy ítéli meg, hogy van erre esély, akkor arra fog törekedni, hogy még az október végi Brexit-határidő előtt végig lehessen vinni az erről szóló tárgyalásokat és az egyezményt parlamenti szavazásra lehessen bocsátani.
Kijelentette: ha arra a következtetésre jut, hogy nincs esély új Brexit-megállapodásra, akkor azonnali hatállyal befejezi a tárgyalásokat az EU-val és teljes mértékben a megállapodás nélküli Brexitre összpontosítja az előkészületeket.
Hunt hangsúlyozta: ha ő lesz az új miniszterelnök, a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságai továbbra is maradéktalanul érvényesülnek, függetlenül attól, hogy mi lesz a Brexit-folyamat végeredménye.
Hozzátette, hogy ez semmiféle módon nem függ a majdani tárgyalások kimenetelétől.
Ugyanerre Hunt vetélytársa, Boris Johnson is ígéretet tett. Johnson a BBC televíziónak nyilatkozva a minap kijelentette: elsődleges fontosságú a külföldi EU-állampolgárok jelenlegi jogosultságainak törvényi rögzítése a brit jogszabály gyűjteményben, mégpedig előfeltételek nélkül.
Az amerikai–magyar kapcsolatok hamarosan új irányt vesznek.
Meloni szerint a NATO továbbra is az EU biztonságának sarokköve marad.
Az elmúlt húsz évben több terrortámadás történt Európában, amely iszlamista terrorszervezetekhez köthető.
A halálraítélteket néhány órával a kivégzés előtt értesítik.
Magyarország nem veszít el EU-s forrást, ebből nem engedünk!
Félelmetes hanyatlásba kezdett Németország
7 tipp, hogy idén tökéletesen díszített mézeskalácsokat készíthess
Teljes hátraarc: Ukrajna elveszítheti az egyik legnagyobb katonai támogatóját
A tudósok feltárták a pontos dátumot, amikor a Föld népessége tömeges kihalás elé néz
Putyinnál betelt a pohár: kegyetlen megtorlás következik
Büszkén viselem a román válogatott mezét – mondja a korábbi magyar válogatott játékos
Karácsonyi bólé alkoholmentesen – tökéletes ital, nem csak gyerekeknek!
Orbán Viktortól és a patriótáktól retteg a nyugati liberális elit + videó
Óriási tüntetés a magdeburgi támadás miatt Németországban + videó
Fury: Halálom napjáig hiszem, hogy én nyertem!
Napi humor: a dubaji csokihoz hasonlították Magyar Pétert
Az amerikai–magyar kapcsolatok hamarosan új irányt vesznek.
Meloni szerint a NATO továbbra is az EU biztonságának sarokköve marad.
Az elmúlt húsz évben több terrortámadás történt Európában, amely iszlamista terrorszervezetekhez köthető.
A halálraítélteket néhány órával a kivégzés előtt értesítik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.