Százezernél is több az elraboltak, fogvatartottak és eltűntek száma Szíriában

Mindezért nagyrészt a damaszkuszi kormány tehető felelőssé – vélekedett Rosemary DiCarlo, az ENSZ főtitkárhelyettese, aki a törvénytelenül fogva tartottak elengedésére szólított fel.

Forrás: MTI2019. 08. 08. 9:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Százezernél is több lehet azoknak a száma, akiket elraboltak vagy fogva tartanak Szíriában, vagy eltűntek a nyolc éve tartó konfliktus idején, és mindezért nagyrészt a damaszkuszi kormány tehető felelőssé – jelentette ki az ENSZ Biztonsági Tanácsában elmondott beszédében helyi idő szerint szerdán Rosemary DiCarlo, a világszervezet főtitkárhelyettese.

DiCarlo a törvénytelenül fogva tartottak elengedésére szólított fel. Megismételte António Guterres ENSZ-főtitkár szavait is, miszerint a szíriai konfliktussal a Nemzetközi Büntetőbíróságnak (ICC) kell foglalkoznia, mert a tartós szíriai béke elérése és fenntartása szempontjából kulcsfontosságú, hogy számon kérhető legyen a nemzetközi humanitárius jogok és törvények súlyos megsértése.

A beszédre reagált többek közt Dimitrij Poljanszki, Oroszország ENSZ-nagykövetének helyettese is, kijelentette, hogy a főtitkárhelyettes adatai „megalapozatlanok és elfogultak”. Bírálta egyúttal a nyugati országokat, amiért szerinte nem említik az ellenzéki milíciák ellenőrizte területeken eltűnt embereket.

„Már többször jeleztük, milyen káros, ha átpolitizálják az emberi jogi és a humanitárius ügyeket” – mondta Poljanszki, azt hányva a nemzetközi közösség szemére, hogy míg a Damaszkuszban székelő kormányt bírálják, a terroristákat ártatlannak állítják be.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.