Ausztrália a jövőben nagyobb hangsúlyt fektet az űrkutatásra

Forrás: MTI2020. 02. 19. 9:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Űrügynökséget hozott létre Ausztrália – jelentette be Scott Morrison kormányfő szerdán azzal, hogy 2030-ra szeretnék megháromszorozni az ország űriparának teljesítményét.

Az űrügynökség székhelye Dél-Ausztrália állam fővárosában, Adelaide-ben van. A kormányfő hangoztatta, hogy az űrkutatás révén olyan új technológiákat fejleszthetnek ki, amelyek javítják az élet minőségét a Földön, egyben hatalmas gazdasági és munkalehetőségeket teremtenek. Az ausztrál űrügynökség jelentős szerepre törekszik a nemzetközi űrkutatási programokban is – tette hozzá.

Karen Andrews ipari miniszter azt mondta: a cél az, hogy az ausztrál űrszektor 2030-ra további húszezer munkahelyet teremtsen, forgalma pedig elérje a 8 milliárd dollárt.

Ehhez Morrison hozzátette, űrügynökségük hozzájárul majd ahhoz, hogy nagyobb részesedést szerezzek a világ űriparából, amely 2040-re elérheti az ezermilliárd dollárt.

Az űrügynökség leendő vezetője, Megan Clark arról beszélt, hogy saját irányítóközpontot hoznak létre. Ez a maga nemében attól lesz egyedülálló, hogy lehetővé teszi a civileknek, hogy felkeressék és megszemléljék az ott folyó munkálatokat.

Ausztráliában az űripar jelenleg tízezer embert foglalkoztat, és 3,9 milliárd dollárnyi értéket képvisel. Mesterséges holdakat gyárt, különböző eszközöket állít elő a földi berendezésekhez, továbbá az űreszközök felbocsátásához.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.