Biden ismét egy kétes ügye kapcsán kénytelen védekezni

Joe Biden, a Barack Obama vezette előző amerikai kormányzat alelnöke, a demokraták várható idei elnökjelöltje csütörtökön tagadta vélt szerepét Donald Trump jelenlegi elnök első nemzetbiztonsági tanácsadója, Michael Flynn ügyében, amely a 2016-os amerikai választási folyamattal kapcsolatban vizsgált orosz beavatkozással van összefüggésben. Lindsey Graham, a szenátus igazságügyi bizottságának republikánus elnöke bejelentette, hogy a testület meghallgatást tart az ügyben.

Forrás: MTI2020. 05. 14. 23:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Richard Grenell, az amerikai hírszerző szervezeteket összefogó Országos Hírszerzési Igazgatóság (DNI) ügyvezető igazgatója nyilvánosságra hozta, hogy az Obama-kormányzat idején kiknek volt felelősségük abban, hogy kiszivárogtatták Michael Flynn és Szergej Kiszljak akkori washingtoni orosz nagykövet beszélgetéseinek leiratait a The Washington Post című lapnak 2017 elején. E dokumentumokra hivatkozva indíttatta meg Flynn ellen a nyomozást a 2016-os amerikai választási folyamatba történt orosz beavatkozást vizsgáló különleges bizottság. Flynn 2017 februárjában le is mondott a posztjáról.

A Richard Grenell által nyilvánosságra hozott dokumentumok szerint az Obama-kormányzat 39 tisztségviselője kérte, hogy hozzáférhessen Flynn telefonbeszélgetéseihez. A feloldott titkosítású dokumentumokból kiderül, hogy Joe Biden akkori alelnök, James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) Trump által később menesztett vezetője, James Clapper, a DNI korábbi igazgatója és John Brennan, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) volt igazgatója kifejezetten szándékosan szivárogtatta ki a telefonbeszélgetés egyébként titkosított leiratát. Biden – vagy valaki az irodájából – eszerint 12 nappal Donald Trump elnöki eskütétele előtt kérte, hogy szivárogtassák ki a nyilvánosságnak Flynn telefonbeszélgetéseit.

Fotó: Reuters

Joe Biden egy televíziós interjúban tagadta ezt, csak annyit mondott, hogy „tudott” az ügyről, de nem kérte a kiszivárogtatást. Nem reagált az amerikai sajtóban több helyütt taglalt információra, hogy az Obama-kormányzat eleve lehallgattatta Flynnt és magát Donald Trump megválasztott elnököt is.

Andrew Bates, a Biden-kampány szóvivője közleményben tudatta, hogy a Flynn elleni nyomozás „a szabályok szerint folyt”, és a dokumentumokat a republikánusok szelektíven hozták nyilvánosságra. „Akiknek itt kérdésekre kell válaszolniuk, az Grenell, Chuck Grassley és Ron Johnson republikánus szenátorok” – fogalmazott a szóvivő, kiemelve, hogy a republikánusok politikai célú akciójáról van szó.

Még szerdán egyébként Rand Paul kentuckyi republikánus szenátor a kongresszusban úgy fogalmazott: „rajtakapták Bident. ”Évek óta lehetett hallani, hogy Obama elnök kormányzata visszaélt a hatalmával„ – fogalmazott Paul szenátor, s egyben az ügy teljes feltárását sürgette.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.