Folytatódik a BLM-féle vandalizmus a szobrok ellen

Franciaországban és Belgiumban folytatódott, de a hétvégén már Olaszországba is átterjedt a Black Lives Matter (BLM-es) anarchisták gátlástalan szobordöntési és -rongálási hulláma. Egy brit muszlim szervezet listát tett közzé a következő napokban megrongálandó történelmi emlékművekről.

Forrás: V4NA HÍRÜGYNÖKSÉG2020. 06. 15. 19:54
Graffitis are seen on a statue of former Belgian King Leopold II near Brussels' Royal Palace
Az egykori uralkodó összefirkált szobra Brüsszelben Fotó: Francois Lenoir Forrás: Reuters
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sárga festékkel öntötték le Charles de Gaulle tábornok, volt francia miniszterelnök szobrát a Black Lives Matter-tüntetések mögött álló anarchisták szombaton a Párizs közelében található Les Pavillons-sous-Bois-ban. Ugyanott megrongálták az 1942-es Bir Hakeim-i csata emléktábláját is, számolt be a Le Parisien online kiadása. „Szégyenteljes cselekedet, micsoda tudatlanság, milyen középszerűség ez!” – ítélte el a szélsőbalos aktivisták újabb támadását Philippe Dallier parlamenti képviselő, a település korábbi polgármestere.

[caption id="" align="aligncenter" width="615"]Kép megtekintése a Twitteren Forrás: Twitter[/caption]

[caption id="" align="aligncenter" width="615"]Kép megtekintése a Twitteren Forrás: Twitter[/caption]

A Nyugat-Európában tomboló erőszakhullám a hétvégén Olaszországra is átterjedt. Milánóban az arcukat kendővel eltakaró fiatalok vörös festékkel öntötték le egy ismert jobboldali publicista, Indro Montanelli szobrát, aki 2001-es haláláig az Il Giornale című politikai napilap alapító-főszerkesztője volt. „Nem 'forradalmár' diákok, hanem ignoráns, erőszakos töketlenek” – írta Matteo Salvini, a Liga vezetője az elkövetőkről a Twitteren, és egy videót is közzétett az elvakult cselekedetről.

[caption id="" align="aligncenter" width="661"]Beágyazott videó Forrás: Twitter[/caption]

Egy brit muszlim jogvédő szervezet, a Muslim Public Affairs Commitee (MPAC UK) nyolc további szobor ledöntésére, illetve megrongálására vonatkozó listát tett közzé a hétvégén a Facebookon. Ezen olyan nevek szerepelnek, mint a mai Zambia és Zimbabwe elődjét, Rhodesiát megalapító Sir Cecil Rhodes, vagy a rabszolga-kereskedelemből meggazdagodott Robert Milligan és William Backford. De szerepelnek a Brit Kelet-indiai Társaság egykori vezetői is, akik csak fűszerekkel kereskedtek, emberekkel nem.

Egyelőre nem tudni, hogy BLM-aktivisták megfogadják-e az MPAK UK javaslatait, de utóbbi szerepe egyre erősödik Nagy-Britanniában. A társaság székhelye Birminghamben található, amellyel kapcsolatban a Daily Mail 2017-ben azt írta, hogy „Britannia dzsihadista központjává” vált, a One America hírcsatorna pedig már 2016-ban arról számolt be, hogy rövidesen több muszlim állampolgár fog ott élni, mint őshonos brit.

[caption id="" align="aligncenter" width="600"] Forrás: Twitter[/caption]

Boris Johnson miniszterelnök vasárnap este bejelentette, hogy kormánya bizottságot állít fel a faji egyenlőtlenségek kivizsgálására a BLM-tüntetések nyomán. Johnson ugyanakkor határozottan kiállt amellett, hogy a történelmi szobrokat meg kell védeni, és felszólította a briteket, hogy „foglalkozzanak a jelennel és ne próbálják megváltoztatni a múltat”. A szobrok ledöntése, illetve elcsúfítása szerinte „parttalan vitához vezet arról, hogy melyik ismert történelmi figura múltja makulátlan és kik kellően politikailag korrektek ahhoz, hogy a helyükön maradjanak” – fogalmazott a miniszterelnök.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.