Svédország
Svédország nem kér többet a migrációból, de ez a kormányhoz még nem jutott el. A Samhalls Nytt arról számol be, hogy a Svéd Demokrata Párt tiltakozásba kezdett, miután a kormány visszavonta az úgynevezett „saját lakhatás” vagy „EBO” törvény alóli kivétel lehetőségét. A szabályozás lényege, hogy ha valaki Svédországban menedékkérelmet ad be, akkor bármelyik községben letelepedhet, ha talál magának lakhatást. Korábban egyes községek, melyeket túlságosan megterhelt a migránsok jelenléte, élhettek egy kivételes lehetőséggel, mellyel meggátolhatták, hogy a bevándorlók ott telepedjenek le, azonban a kormány a legújabb intézkedésével vissza akarja vonni ezt a lehetőséget, mivel túl sok község érdeklődött iránta. Az indok az, hogy a migrációt nehezebb lenne fenntartani, ha a migránsok nem ott telepedhetnek le, ahol akarnak – írja a V4NA hírügynökség.
Jonas Andersson, a svéd demokraták képviselője elmondta, hogy számos svéd község gazdasága már jelenleg is romokban hever a migráció miatt, és felelőtlenség a kormány részéről, hogy felülírja a községek önrendelkezési jogát, újabb pénzügyi terhet a nyakukba akasztva. – Svédország bukott migrációs politikája a kormány felelőssége, és nem olyasmi, aminek a következményeit a községeknek kellene elszenvedniük – fogalmazott.
Egyesült Királyság
– Invázióról beszéltem, és most meg is történik – fogalmazott Nigel Farage, a Brexit Párt vezetője, aki először tudósított a brit illegális bevándorlás ugrásszerű növekedéséről. Farage elmondta, hogy az összeesküvés mélyebb, mint az elsőre látszik, hiszen a francia parti őrség is közrejátszik a migránscsónakok brit partokig kísérésében. Így lehetséges az is, hogy szerdán ismét száz illegális bevándorló hét csónakját kísérték el a brit felségvizekig, ahol a brit parti őrség készséggel fogadta a migránsokat.
A koronavírus-járvány okozta határzárak és korlátozások ellenére mintegy 1359 migráns érkezett az országba március eleje óta a Daily Mail adatai szerint, ebből 741-en csak májusban.