Soros elvtársának szervezetétől származik a dzsihadistánál talált menlevél

Válságos állapotban van a nizzai késelés 21 éves elkövetője – ilyen és ehhez hasonló címekkel közölt korábban cikket az MTI nyomán a balliberális sajtó a csütörtöki terrortámadásról, mintha csak szánalmat akarnának ébreszteni bennünk a dzsihadista migráns iránt. Az áldozatokról viszont alig esik szó – írja a Tűzfalcsoport.

Forrás: Tűzfalcsoport2020. 11. 04. 14:40
Nizza, 2020. október 29. Rendõrök a nizzai Notre-Dame-bazilika közelében elkövetett késes támadás helyszínén 2020. október 29-én. Sajtóhírek szerint a támadásban három ember életét vesztette, többen megsebesültek. MTI/EPA/Sebastien Nogier Fotó: Sebastien Nogier
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Brahim Aoussaoui három embert ölt meg, habár a dzsihadistánál talált kések, valamint az a tény, hogy a gyilkosságokat 8.24 és 8.59 között követte el, arra enged következtetni, hogy sokkal többre készült, mindenkivel végezni akart a reggeli szentmisére érkezők közül, akivel csak tud. A dzsihadista tervét gondosan előkészítette, a biztonsági kamerák felvételei szerint még arra is ügyelt, hogy ruhát és cipőt cseréljen, mielőtt elhagyja a vasútállomást.

Az első áldozata a sekrestyés volt. Vincent Loques épp a mise előkészítésén fáradozott, amikor a tunéziai migráns megtámadta; 54 éves, kétgyermekes családapa volt. A holttestén fellelhető nyomok arra utalnak, hogy Aoussaoui megpróbálta lefejezni.

Utána egy hatvanéves asszony következett, aki imádkozni tért be a templomba. Ő, akinek csaknem teljesen levágta a fejét egy késsel, az áldozatok közül az egyetlen, akinek a nevét nem árulták el a francia hatóságok.

A nizzai támadás harmadik vértanúja pedig a brazil Simone Barreto Silva. A 44 éves, három kisgyermeket nevelő és mélyen vallásos nőt többször megszúrta, megvágta Aoussaoui, de maradt annyi ereje, hogy a templomból kijutva még átvergődjön a szemközti kávézó felé, amelynek muszlim tulajdonosa és annak testvére siettek a segítségére.

A rendőrök 9.10-kor értek a helyszínre, és előbb sokkoló lövedékkel próbálták megadásra kényszeríteni Brahim Aoussaouit. A 21 éves migránst végül csak több lövéssel sikerült ártalmatlanítani.

A holmija között további két kést, mobiltelefonokat és egy vöröskeresztes „menlevelet” találtak. A férfit, aki telefont adott neki, és akivel többször beszélt a vérengzés előtt, csütörtök este vették őrizetbe a terrorelhárítók.

Sietve igyekezett a balliberális sajtó előre nevetségessé tenni minden olyan narratívát, ami szerint a nizzai – ahogy ők mondják – késelés vagy támadás véletlenül sem hangsúlyozottan illegális migráns elkövetője, illetve maga a terrortámadás bármilyen módon köthető lenne Soros Györgyhöz és az általa támogatott szervezetekhez, ideológiához. A tények azonban mást mutatnak.

A nyom, amin elindulhatunk, a már említett vöröskeresztes „menlevél”, ami nélkül Aoussaoui nem juthatott volna be Olaszországba.

A Corriere della Sera az olasz hatóságok közlései alapján részletesen beszámolt arról, amit a dzsihadista illegális migránsról tudni lehet. Röviden: Aoussaoui szeptember 20-án csónakkal érkezett körülbelül háromszáz migráns társaságában Lampedusára, majd a Rhapsody nevű, az olasz állam által bérelt hajón került egészségügyi elkülönítésre. Ott kapta meg a Vöröskereszt igazolását, ami a járvány idején lehetővé tette a szabad mozgását.

Mint ismert, a tunéziai migránst az olasz hatóságok kiutasították, de Matteo Salvini volt belügyminiszter szigorú bevándorlásügyi rendelkezéseinek eltörlése óta – amit Soros György is szorgalmazott – a döntés végrehajtását nem kell zárt menekülttáborban kivárni, így Brahim Aoussaoui akadály nélkül folytathatta az útját Franciaországba, amit már Lampedusára érkezésekor is céljaként jelölt meg. Azt állította, rokonai élnek ott – de a Corriera della Sera szerint ez az egyik leggyakrabban elhangzó történet a tunéziai illegális bevándorlók körében.

Akikkel együtt töltötte a karantént a Rhapsodyn, azok szintén arról számoltak be a terrorelhárítóknak, hogy a tunéziai dzsihadista azt hajtogatta, el kell jutnia Franciaországba. Egyébként meg sokat telefonált.

Brahim Aoussaoui alaposan bejárta a terrortámadás nizzai helyszínét, erre enged következtetni, hogy az Al Arabija tévécsatornának nyilatkozó rokonai szerint képet küldött nekik a bazilikáról, meg egy üzenetet, hogy ott fog aludni.

De hogy kerül Soros György a képbe? Évek óta köztudott: az általa is támogatott hajók az embercsempészekkel együttműködve segítik a migránsokat Európába jutni. Erről a Frontex, az unió határvédelmi ügynöksége már 2016-ban beszámolt. A Frontex-jelentés egyik fontos megállapítása, hogy az NGO-k által használt hajók nagy teljesítményű reflektoraikkal úszó világítótornyokként mutatják a biztonságos utat a tengeren Lampedusa irányába.

Szeptember 19-ről 20-ra és 20-ról 21-re virradóra felhős volt az ég Lampedusa térségében, a Corriere Della Sera információi szerint Aoussaoui mintegy háromszáz társával viszont gond nélkül partot ért. Persze, lehetett akár szerencséje is.

Miután megérkezett Olaszországba, ahogy arról fentebb már szó volt, a Vöröskereszt vette szárnyai alá a tunéziai migránst. A szervezet olasz vezetője Francesco Rocca, aki már a migránsválság előtt az illegális bevándorlók egyik leghangosabb szószólója volt. 2018-ban az ENSZ marakesi paktumához kapcsolódóan többek között az alábbiakat szorgalmazta:

„Az államoknak fokozottan törekedniük kellene a veszélyes útvonalakon átkelő migránsok megsegítéséről ahelyett, hogy akadályokat gördítenének elébük. Az államoknak szorosan együtt kellene működniük a civil szervezetekkel, és biztosítaniuk kellene a migránsoknak a hozzáférését az alapvető szolgáltatásokhoz, mindeközben fel kellene számolniuk a formális és informális akadályokat, amelyekkel szembe kell nézniük.”

A Reutersnek adott interjújában pedig amiatt panaszkodott: – Mikor az európai migrációs irányelvek szóba kerülnek, mindig a biztonság kerül a középpontba, mindig arról beszélünk, hogyan ne engedjük be az embereket. Majd határozottan kijelentette: az európai jogalkotók a biztonságot nem helyezhetik az emberi jogok fölé.

Hosszasan lehetne még idézni az ehhez hasonló állásfoglalásait, amelyek mind azt bizonyítják, hogy Francesco Rocca ugyanabból a kottából játszik, mint Soros György: kiállt a migránsok beengedése mellett, azért, hogy semmiben se korlátozzák őket, ellenezte a visszafordításukat és a visszatelepítésüket stb. És az ő szervezete állította ki Brahim Aoussaouinak azt az igazolást, amivel Franciaországba érkezett.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.