Soros György hazánkon próbálná ki a jogállamisági feltételeket

A spekuláns legutóbb pár héttel ezelőtti közleményében értekezett arról, hogy politikai feltételekhez kellene kötni az uniós források kifizetését.

Magyar Nemzet
2020. 11. 05. 14:58
Soros György
Budapest, 2011. november 3. Soros György, magyar származású amerikai üzletember, a Soros Alapítvány elnöke, a Közép-európai Egyetem (Central European University, CEU) alapítója és tiszteletbeli kuratóriumi elnöke az egyetemen, ahol előadást tartott Reflexivity at Work in the European Union címmel. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt Fotó: Szigetváry Zsolt
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jogállamiság és a bevándorlás ügye immár évek óta átszövi az európai politika dinamikáját: míg a konzervatív vezetésű államok az egyik sarokban, az Európai Parlament és a liberális vezetésű nyugati tagállamok a másikban állnak. Soros György, az Európai Parlament balliberális, bevándorláspárti oldalával áll szoros kapcsolatban. A spekuláns legutóbb

pár héttel ezelőtti közleményében értekezett arról, hogy politikai feltételekhez kellene kötni az uniós források kifizetését; hogy ez miként működik a gyakorlatban, azt Magyarországon kellene először kipróbálni.

„A kormánypártok és a nemzeti kormány elutasítja, hogy Magyarország bevándorlóországgá váljon, ezt pedig Soros György nem tudja elfogadni ” – így reagált Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója a Soros közleményének hírére még október elején.

A jogállamisági feltételek mellett egyébként az EU migrációs paktumjáról is állandó tárgyalás zajlik az EU-országok és az uniós intézmények között, tehát ez lehet a következő csatatér Budapest és Brüsszel között. Ismert,

Soros György és az általa támogatott civil szervezetek minél liberálisabb bevándorláspolitikát akarnak meghonosítani Európában, ám ez a magyar kormány számára elfogadhatatlan.

Nem mellesleg amiatt, hogy időközben a járvány sújtotta kontinens iszlamisták általi fenyegetettsége is folyamatosan növekszik. Az elmúlt hetekben Franciaországban több brutális, lefejezéses támadás is történt, hétfőn pedig Bécsben lövöldözött az Iszlám Állam katonája.

Az Orbán-kormány csak idén ősszel több alkalommal mondott nemet az Európai Parlament által szorgalmazott jogállamisági feltételrendszer kialakítására, illetve az Európai Bizottság újdonsült migrációs kvótaterveire.

Fidesz: szégyen, hogy Brüsszel a politikai zsarolással van elfoglalva

A Fidesz-KDNP egy csütörtöki közleményében is arra emlékeztetett: Brüsszel ismét Soros megrendelését teljesíti, amikor az uniós források kifizetését politikai feltételekhez akarja kötni.

„Kezdettől nyilvánvaló, hogy ez a „jogállamisági mechanizmusnak” nevezett eljárást valójában egy zsarolási és nyomásgyakorlási eszközként akarják bevetni Magyarország és mindazon országok ellen, amelyek nem akarják betelepíteni a migránsokat, megvédik a bevándorlástól a határaikat, a kultúrájukat és megvédik a nemzeti szuverenitásukat. Minden eszközt felhasználnak, hogy a nemzeti kormány helyett egy bevándorláspárti baloldali kormányt ültessenek hatalomba. Szégyen, hogy a koronavírus-járvány és az egymást érő iszlám terrortámadások közepette Brüsszel továbbra is a politikai zsarolással van elfoglalva ahelyett, hogy segítené a tagállamokat a védekezésben” – írták.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.