– A száj- és orrvédelem jó, de az FFP2-maszkok lényegesen jobbak
Trump komoly lépésre készül Irán ellen
Az Egyesült Államok új elnöke fontos lépéseket tehet a közel-keleti béke helyreállítására.
– A száj- és orrvédelem jó, de az FFP2-maszkok lényegesen jobbak
– nyilatkozta vasárnap Rudolf Anschober osztrák egészségügyi miniszter azon a sajtótájékoztatón, amelyen főnöke, Sebastian Kurz kancellár a koronavírus-járvány miatti teljes zárlat második, február 8-ig történő meghosszabbítását jelentette be.
– Még két-három kemény hónap áll előttünk
– figyelmeztetett Kurz.
A korlátozások maradnak, de a szigor fokozódik, ezentúl például másfél méter helyett
kétméteres távolságot kell tartaniuk egymástól az embereknek
a fertőződés terjedésének megakadályozására. Ami viszont ennél is fontosabb, az az, hogy az úgynevezett FFP2-maszkok hatékonyságában bízva kötelezővé teszik azok hordását a tömegközlekedésben és a boltokban január 25-től. – Ezek a maszkok tényleg hatalmas védelmet jelentenek, a fertőzési számokat hosszú távon alacsonyan tarthatják – nyilatkozta a Kurier című lapnak Oswald Wagner, a bécsi orvostudományi egyetem rektorhelyettese, aki szerint
a levegőben lévő részecskék legalább 94 százalékát kiszűrni képes védőfelszerelést
olcsón elérhetővé kellene tenni. A kormány szerint ezeket a maszkokat a kereskedőknek önköltségi áron kell árusítaniuk, illetve a rossz anyagi helyzetűeknek ingyen bocsátják majd rendelkezésre. Az APA hírügynökségnek a Lidl, a Spar és a Rewe üzletlánc szóvivői is azt közölték: beszerzési áron árusítják majd a maszkokat, az ellátásban pedig nem lesznek akadályok, noha az áru iránti kereslet a vasárnapi bejelentés nyomán minden bizonnyal növekedni fog.
Sebastian Kurz azzal indokolta a szigorításokat, hogy továbbra sem kielégítő a járványhelyzet, ráadásul az Ausztriában is felbukkant új koronavírus-variáns gyorsabban terjed,
a kórházak túlterhelését pedig meg kell akadályozni.
Eddig több mint 150 olyan esetet regisztráltak az osztrák hatóságok, ahol a Nagy-Britanniában keletkezett mutációval fertőződtek meg a betegek. – Ennek így semmi értelme, bezárunk, kinyitunk, újra bezárunk. Ezért is döntöttünk inkább a zárlat meghosszabbításáról – hangsúlyozta Kurz. Ennek értelmében egész napos kijárási tilalom van érvényben, az élelmiszerüzletek, a gyógyszertárak és a bankok kivételével zárva marad minden üzlet. Továbbra sem nyithatnak ki az éttermek, a kocsmák és a szállodák, sőt, minden bizonnyal március elejéig zárva kell tartaniuk. A diákok számára marad a távoktatás, a kancellár pedig arra is sürgette a vállalatokat, hogy
az alkalmazottakat hagyják otthon dolgozni.
Vita van ugyanakkor arról, hogy a gyermekeikre vigyázó szülők hogyan tudnak közben dolgozni. – Az intézkedések az elméletben talán működnek, az életben azonban nem – nyilatkozta az ügyben Peter Kaiser, Karintia tartományi főnöke. A rektorhelyettes, Oswald Wagner azonban kijelentette, hogy az otthoni munkavégzést kötelezővé kellene tenni, az emberek mozgásának korlátozása nélkül ugyanis semmi értelme a zárlatnak.
Ausztriában egyelőre nem igen érezhető a december 26. óta tartó zárlat hatásossága. Noha a november közepén mért fertőzöttségi rekordtól – amikor a tízezret is megközelítette az egy nap alatt regisztrált fertőzöttek száma – messze van már a 8,9 millió lakosú ország, egyelőre csak annyit sikerült elérni, hogy stagnál az új esetek napi száma. Az elmúlt 24 órában 1161 embernél igazolták újonnan a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta összesen 394 939 esetet regisztráltak.
A szigorítások mellett Ausztria az oltóanyagok hatékonyságában is bízik. A december végén kezdődött oltási kampányban
a lakosság több mint egy százalékát beoltották már az amerikai Pfizer és a német BioNTech vállalatok közösen kifejlesztett vakcinájával.
Sebastian Kurz hétfőn az ausztrál, a dán, a görög, az izraeli, a norvég és a cseh kormányfővel tartott videókonferencián szorgalmazta, hogy az Európai Unió minél előbb engedélyezze az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca brit–svéd gyógyszeripari cég közös fejlesztésű oltóanyagának használatát, hiszen Nagy-Britanniában és más unión kívüli országokban már oltanak ezzel a biztonságos vakcinával. Kurz reményei szerint április végéig – de amennyiben az AstraZeneca vakcinája is megkapja az engedélyt, még hamarabb, március végéig – sikerül beoltani a lakosság 65 éven felüli legveszélyeztetettebb rétegét.
Az Egyesült Államok új elnöke fontos lépéseket tehet a közel-keleti béke helyreállítására.
A francia fővárosba utazott a magyar miniszterelnök.
A The Wall Street Journal is elismeri: teljesen más képet mutat a közbiztonság állapota Közép-Európában.
Az Európai Bíróság öt órán át tárgyalta Ursula von der Leyen Pfizerhez köthető korrupciós ügyét.
A hangfelvételek nyilvánosságra kerülése után káosz alakult ki a Tisza környékén
Sima győzelem, csalódott nézők a Tyson–Jake Paul meccsen
Mindent megmutatott az utcán a Házasság első látásra egyik legmegosztóbb szereplője
Nem vicc: Magyar Péterék kikiáltottak egy 3470 lakosú új államot – mi ez, ha nem teljesítmény?!
Az éj leple alatt történt, elhunyt az érdemes magyar művész
Garázsból indult magyar cég rajzolná át a háztartási tisztítószerek piacát
Hamarosan bejelentést tesz a kormány, kövesse nálunk élőben!
Válogatott: olvasóink szerint egyértelmű a hollandok elleni kezdő tizenegy
2700 milliárd forintot utalhat át az Európai Bizottság Magyarországnak 2025-ben
Magyar Péter az uniós képviselők kiválasztásáról: „a kollégáim majdnem elsírták magukat”
Pusztító következményektől tartanak a Tisza Párt környékén Magyar agyhalottazós mondatai után
Lecsapott a vészmadár Orbán Viktorra, de csúnyán pórul járt
Az Egyesült Államok új elnöke fontos lépéseket tehet a közel-keleti béke helyreállítására.
A francia fővárosba utazott a magyar miniszterelnök.
A The Wall Street Journal is elismeri: teljesen más képet mutat a közbiztonság állapota Közép-Európában.
Az Európai Bíróság öt órán át tárgyalta Ursula von der Leyen Pfizerhez köthető korrupciós ügyét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.