Demokrata polgármesterre törték rá az ajtót a tüntetők

Egy amerikai városban komoly problémákat okoz a hajléktalanok hónapok óta megoldatlan kérdése.

2021. 01. 23. 19:06
Election Day aftermath 2020
epa08799712 Antifascist protesters burn an American flag in Portland, Oregon, USA, 04 November 2020. Portland Police declared a riot after protesters began damaging businesses. EPA/CHRISTIAN MONTERROSA Fotó: CHRISTIAN MONTERROSA
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A polgármestert is ki kellett menekíteni a városháza épületéből az amerikai Washington állambeli Bellingham városában, miután mintegy húsz tüntető váratlanul behatolt az intézménybe. A helyi rendőrség közleménye szerint Seth Fleetwood polgármestert a biztonsági személyzet kísérte ki az épület hátsó ajtaján az autójához. Sajtóértesülések szerint a tüntetők csupán a városháza előcsarnokába jutottak be, ahol kárt nem okoztak, és sérülteket sem jelentettek a hatóságok. Helyszíni felvételeken azonban látható, hogy a tömeg letépi az épület előtt felhúzott amerikai zászlót, majd addig tapossák, amíg egy férfi el nem húzza azt. Bellingham mintegy 140 kilométerre északra fekszik Seattle városától, ahol Joe Biden demokrata elnök beiktatásának a napján is zavargások törtek ki.

– Betörték az ajtót. Azt a hírt kaptuk, hogy valahogy betörték, bejöttek az épületbe, és mondták, hogy hagyjam el a városháza épületét saját biztonságom érdekében

– magyarázta a demokrata párti Seth Fleetwood az amerikai KIRO televíziós hírcsatorna tudósítójának, hozzátéve, hogy nyugtalanítónak tartotta a helyzetet, és úgy véli, a zavargás kapcsolatban állhat a január 6-i, a Capitolium épülete előtt tartott tüntetéssel.

Az eddigi hírek szerint a zavargások azért robbantak ki, mert a tüntetők támogatni kívánták azokat a városháza előtt táborozó hajléktalanokat, akik már hónapok óta az utcán élnek. A Bellingham Metro News nevű helyi hírportál azt írta, hogy a múlt évben jelentősen megnőttek a mindennapi élet költségei a városban, ezzel párhuzamosan az utcára kerülők száma is folyamatosan emelkedett. Felmérések szerint minden negyedik családnak pénzügyi nehézségei vannak, ők többnyire az alapvető szükségleteiket sem tudják finanszírozni.

– A táborral kapcsolatban békés megoldást kell találnunk

– jelentette ki a polgármester, akinek egyébként az volt a terve, hogy január végéig megszünteti a városháza előtt letelepedő hajléktalanok táborát.

Seth Fleetwood felhívta arra is a figyelmet, hogy az utcán élőket igyekeznek különböző szolgáltatásokkal és ellátással támogatni, konkrétumokat azonban nem említett. A KIRO értesülései szerint a tüntetők az újságírókat is zaklatták, állítólag volt olyan, akinek ellopták a mikrofonját, másnak pedig az iPad-készülékét akarták eltulajdonítani arra hivatkozva, hogy engedély nélkül készítenek fényképeket róluk.

„A városháza előtti körülmények tarthatatlanok, amelyeket a tüntetők és azok támogatói is fokoznak, akik egyébként nem is a táborban élnek”

– írta közleményében a polgármester.

Statisztikai adatok szerint a bellinghami hajléktalanok nagy része szállón, negyven százalékuk azonban az utcán él. A felmérések azt mutatják, hogy a legtöbben elveszítették az otthonukat, vagy munkanélküliek, vagy képzeletlenek, és emiatt nem találnak munkát, valamint sokan mentális egészségügyi problémákkal is küzdenek.

– Egyedülálló szülőként, még ha csak egy gyermekem is van, két munkára lenne szükségem, hogy egy jelentősebb összeget félre tudjak tenni

– nyilatkozta egy helyi férfi.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.