Trump beiktatása: ilyen hagyományok mentén zajlik majd az elnöki eskütétel
Az Egyesült Államok elnöki beiktatása hagyományosan az amerikai politikai elit egyik legfontosabb ünnepi eseménye.
Az Európai Bizottság vakcinabeszerzése körül hatalmas a botrány. Ursula von der Leyennek több oka is volt rá, hogy szorgalmazza a közös beszerzést.
A legrosszabb indíttatás az volt, hogy így akarta kiterjeszteni az unió hatáskörét a tagállamok kárára
– írja a londoni gazdasági lap szerzője, hozzátéve: az egészségügyi politika uniós központosítására tett kísérletet nyilvánvalóan nem egy világjárvány közepén kellett volna végrehajtani. – A bizottságnak nem volt meg a szakértelme a vakcina közös beszerzéséhez – érvel a lap, amely szerint Brüsszelben még a szerződéseket tanulmányozták, amikor az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Izrael már a célegyenesben volt a beszerzéssel. A lap idéz egy magas rangú EU-tisztviselőt is, aki azt mondja:
„Amennyiben kiderül, hogy a bizottság egy élet-halál kérdésben szakmailag kudarcot vallott, az jó indok a lemondásra”
Ursula von der Leyen úgy próbálta megmagyarázni az észak-írországi protokoll vészfékjének aktiválását, hogy az egyik alelnökét a busz alá lökte, mondván: ő volt a felelős a fiaskóért – írja az amerikai hírügynökség brüsszeli tudósításában. Mint arra emlékeztetnek, az ügy az egész biztosi kollégiumot megosztotta, és végül igenis Von der Leyen szűk szakértői körének a döntése volt az exportellenőrző mechanizmus bevezetése. „Jól látszik, hogy mekkora a nyomás a bizottságon, miközben a vakcinabeszerzés lassúsága miatt a tagállami kormányok sem tervezhetik a lazítást” – fogalmaznak.
A Bloomberg szerint mindenesetre nyilvánosan még senki nem mondta ki, hogy Ursula von der Leyennek mennie kell.
„Ursula von der Leyen mostanában csendesebb a megszokottnál. A hallgatásának az lehet az oka, hogy politikai karrierje legsúlyosabb katasztrófájának lehetünk a szemtanúi” – írja a német magazin az uniós vakcinabeszerzéssel kapcsolatban. „Európa, a világ egyik leggazdagabb régiója képtelen rá, hogy megvédje polgárait a halálos vírussal szemben, miközben más országok mutatják az utat” – érvel a szerző, aki szerint az EU-ban ma lényegében nem látni, hogy ki áll a kormányrúdnál. „Brüsszeli fantom” – így nevezik Ursula von der Leyent, aki a lap szerint
a karrierje során többször is másokat – most a gyógyszercégeket – okolt a saját kudarcáért.
Az európai oltási kampány Ursula von der Leyen összes gyengeségét reflektorfénybe állította. A bizottsági elnöknő egyszerűen nincs a helyzet magaslatán – írja friss vezércikkében a luxemburgi lap. A szerkesztőség szerint
Von der Leyen úgy viselkedik, mint egy középszerű német tartományi miniszter, akit leginkább a német közvélemény képes pánikba hozni. Az európaiak jólétét, mint célt, pedig szem elől is tévesztette.
Az exportellenőrzési mechanizmus okozta kár óriási, az Európai Bizottság ugyanis Észak-Írországban és Írországban is hiteltelenné vált. A bizottsági elnök ahelyett, hogy bocsánatot kért volna az Ír-sziget lakóitól, inkább adott egy interjút a német sajtóban – mind inkább nyilvánvalóvá téve, hogy csak németországi imázsa érdekli.
Emlékszünk rá, hogy a németek hogyan nevettek az EU-ból távozó briteken: „Nevetséges, hogy elhagyják Európát! Hamarosan látni fogják, mit is tettek!” Hát most aztán tényleg látjuk. Európa vakcina nélkül maradt a bajban, miközben a londoni kormány – Boris Johnson képességeinek is köszönhetően – ellátta az országot oltóanyaggal.
Nem csoda, ha Magyarországon és Lengyelországban is felteszik a kérdést: mi értelme az EU- nak?
Von der Leyen úgy akart harcot kezdeni az AstraZenecával, hogy ördöginek mutatkozik. Közben pedig csak hülyét csinált magából és szégyent hozott Európára. Ne feledjük, már német védelmi miniszterként sem volt képes eszközöket beszerezni. Angela Merkel kancellár pedig szokásához híven Brüsszelben tette le a nukleáris hulladékát. Pontosan erre figyelmeztetett minket Boris Johnson, akit persze populistának bélyegeztek uniós berkekben – írta véleménycikkében a tekintélyes brit lap, a The Times.
Az Egyesült Államok elnöki beiktatása hagyományosan az amerikai politikai elit egyik legfontosabb ünnepi eseménye.
Vasárnaptól tűzszünet lép életbe a Hamász és Izrael között
Tizenhat évvel ezelőtt egy olyan repülőbaleset történt az Egyesült Államokban, amelyről azóta is azt állítják, hogy csoda történt.
A katari miniszterelnök a sajtótájékoztatóján bejelentette, a megállapodás január 19-én, vasárnap lép hatályba.
Dömötör Csaba Magyar Péternek: Ki is hazudik az agrártámogatásokról?
Nem záródtak el az uniós pénzcsapok!
Tényleg ezt eszi Elon Musk reggelire? Így edz és táplálkozik a techmilliárdos
Tagadta az Európai Bizottság, hogy eltitkolta volna Ursula von der Leyen betegségének mértékét + videó
Anne Hathaway elárulta, hogy melyik színész csókol a legjobban Hollywoodban
PMÁP-visszaváltás után: ezek lehetnek a legjobb befektetések most a piacon
Önkényes lakásfoglalók, prostituáltak és drogosok tartják rettegésben a patinás városrészt
Máris botrány tört ki a magyar kéziválogatott első ellenfelénél
Nagy bajban Magyar Péter, Orbán egyik legnagyobb ellenfelét küldték elsimítani az ügyet
Ezek megőrültek, agyukra ment a Magyar Péter-imádat
Eltűnt egy egyetemista Budapesten, egy angyalföldi lakásban találták meg a holttestét
Valószínűtlen helyen videóztak le egy ritka állatfajt hazánkban + videó
Az Egyesült Államok elnöki beiktatása hagyományosan az amerikai politikai elit egyik legfontosabb ünnepi eseménye.
Vasárnaptól tűzszünet lép életbe a Hamász és Izrael között
Tizenhat évvel ezelőtt egy olyan repülőbaleset történt az Egyesült Államokban, amelyről azóta is azt állítják, hogy csoda történt.
A katari miniszterelnök a sajtótájékoztatóján bejelentette, a megállapodás január 19-én, vasárnap lép hatályba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.