A kínai befolyás növekedésétől tartanak Berlusconiék

Az Európai Bizottságtól várják, hogy lépjen fel a kontinens gazdasági függetlenségének védelmében.

2021. 03. 31. 16:20
BERLUSCONI, Silvio
Milánó, 2020. szeptember 14. Silvio Berlusconi volt olasz kormányfõ, a Hajrá Olaszország párt elnöke sajtótájékoztatót tart a milánói San Raffaele kórház elõtt 2020. szeptember 14-én, ahova tíz nappal korábban koronavírus-fertõzés gyanúja miatt megfigyelésre szállították. Berlusconi elmondta, hogy a vizsgálatok szerint rendkívül magas fertõzöttségi szinttel érkezett a kórházba, ahol többek között kétoldalú tüdõgyulladással kezelték. MTI/EPA/ANSA/Matteo Corner Fotó: Matteo Corner
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Egyre erőteljesebb a kínai tőke beszivárgása az olasz gazdaságba. A keleti gazdasági nagyhatalom egyre nagyobb befolyást gyakorol az országra – kongatta meg a vészharangot a jobboldali Hajrá, Olaszország párt elnöke, Silvio Berlusconi, illetve alelnöke Antonio Tajani. Az Európai Néppárt tagjaiként Berlusconi és Tajani felhívással fordult az Európai Bizottsághoz, hogy központilag is lépjen fel a kontinens gazdasági függetlenségének védelmében. A Hajrá, Olaszország képviselői szerint Kína gazdasági terjeszkedésével a kontinensre gyakorolna hatást, különösen azzal, hogy bevásárolják magukat az infrastrukturális stratégiai ágazatokba. A legfrissebb kimutatások szerint Olaszországban jelenleg 50 797 kínai születésű vállalkozó tevékenykedik. Nem meglepő az adat, hiszen Kína a harmadik legnagyobb stratégiai partnere Itáliának.

A kínai vállalkozók energiaszolgáltató, infrastrukturális, innovációtechnológiai, telekommunikációs, valamint divatcégekbe vásárolták be magukat. – Az olasz átlagember akkor figyelt fel a területhódítás komolyságára, amikor Csang Csin-tung (Zhang Jindong) lett az Internazionale focicsapat új tulajdonosa, s Li Jung-hung (Li Yonghong) átvette Berlusconi helyét az AC Milan élén – közölte a Hajrá, Olaszország. A jobboldali pártok már évek óta aggodalommal kísérik a spekulációs célzatú felvásárlásokat. Az egészségügyi vészhelyzet következtében meggyengült vállalkozások védelmében az olasz kormány törvénymódosítást hajtott végre tavaly. Ennek értelmében nemcsak a hagyományos ágazatokban (egészségügy, élelmiszeripar, energetika, közlekedés, kommunikáció, védelmi ipar), hanem a média, a biztosítási, hitel- és pénzügyi, vízügyi, biztonsági, repülőgépipari, mesterséges intelligencia szektorban tevékenykedő társaságok esetében is korlátozzák a vállalati felvásárlásokat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.