Döbbenet: már a babáknak is a rasszizmusról kell beszélni

Van segédanyag, így most már mindenki megtudhatja, hogyan kell a gyerekekkel beszélgetni – olvasható a 888 cikkében.

Forrás: 8882021. 03. 06. 16:27
A segédanyag készítői úgy vélik, hogy a 30 hónapos gyerekek már faji alapon választanak barátokat Forrás: PEXELS
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Daily Wire számolt be róla, hogy az Egyesült Államokban Arizona állam kiadott egy új oktatási segédanyagot, amely segíti a szülőket antirasszizmusra nevelni a gyermekeiket.

Az anyag szerint a szülőknek már akkor érdemes elkezdeni oktatniuk a gyermekeiket a faji kérdésekről, mielőtt azok megtanulnának beszélni, ugyanis állítólag a hallgatás segíti a rasszizmust. A grafika tartalmazza, hogy milyen korban hogyan kell beszélgetni a gyermekekkel a faji kérdésekről és a rasszizmusról.

Az anyag leginkább a fehér gyerekeket célozza, mert szerintük az ő elfogultságuk saját bőrszínükkel kapcsolatban 3 hónapos kortól 5 éves korig alakul ki.

A segédanyag készítői úgy vélik, hogy a 30 hónapos gyerekek már faji alapon választanak barátokat, és ötévesen már elfogultak más bőrszínekkel szemben.

A dokumentumban felsorolnak több faji kérdésekkel foglalkozó civil szervezet is. Ilyen például a Teaching For Change (Oktatás a Változásért), amely

véletlenül mindenki kedvenc filantróp tőzsdespekulánsának alapítványától kapott egy kis pénzt 2015-ben.

Az Egyesült Államokban egyébként nem újdonság, hogy gyerekeket akarnak felvilágosítani.

A marylandi Montgomery megyében például belefoglalják az iskolai rendszerbe olvasmányként a negyedik és ötödik osztályosok számára az Ez a könyv antirasszista (This Book is Anti-Racist) című könyvet.

A segédanyag készítői úgy vélik, hogy a 30 hónapos gyerekek már faji alapon választanak barátokat
Fotó: PEXELS

A kötet arról szól, hogy miként tegyenek a gyerekek a rasszizmus ellen, és megtanítja nekik, hogyan legyenek antirasszisták. A szerző, Tiffany Jewell által írt előszóban az olvasható, hogy például az „emberek” kifejezését is nemileg semlegesen írta le (folks helyett folx lett), mert így akar mindenkit megtisztelni.

A könyvben a középpontban a fekete, barna bőrű, az őslakos és a színes bőrű emberek, valamint a globális többség tagjai állnak. A szerző fontosnak tartja, hogy figyelmet fordítson ezekre az emberekre, mert ők szerinte sokszor perifériára kerültek vagy elhallgattatták őket a történelem során.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.