A Baleár-szigetek kormánya átnevezi sportlétesítményeit a Franco-űzés jegyében
A központi kormány által jóváhagyott új demokratikus emlékezet törvénye kimondja: el kell távolítani az összes, Franco-diktatúrára emlékeztető szimbólumot Spanyolországból, valamint a frankoizmus áldozatainak jóvátételt kell biztosítani. A baleár elnök, Francina Armengol csütörtökön bejelentette: a Spanyolország Hercegei nevet viselő legnagyobb sportlétesítményt átkeresztelik Baleár-szigeteki Sporttechnikai Központra. Mostanáig használt nevét még 1973-ban kapta a diktátortól, Francisco Francótól, aki a korrupciós botrányba keveredett I. János Károlyt és feleségét, Zsófia királynőt ajándékozta meg az elnevezéssel. A névváltást nem sokkal azután jelentették be, hogy Mallorca fővárosában, Palmában hosszú szünet után ismét megkezdték a város azon utcáinak átnevezését, melyek szintén a Franco-korszakból származnak.
Forrás: abc.es
Tóth Brigitta
Önvédelmet kell tanulniuk az amerikai légiutas-kísérőknek
Az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal több száz amerikai légiutas-kísérőt kötelez önvédelmi-képzésre annak érdekében, hogy a légikísérők az amerikai repülőjáratokon egyre gyakrabban feltűnő erőszakos utasokat akár egyedül is meg tudják fékezni. A tanfolyamon elsajátítják, hogyan kell megütni, megrúgni, leteperni és mozgásképtelenné tenni azokat az őrjöngő utazókat, akik a személyzetet, a többi utast és a repülésbiztonságot is fenyegetik.
A járvány után ismét megélénkülő légi közlekedésben ugyanis rekordot döntött a repülés során támadóan, erőszakosan viselkedő utasok száma, július második felében, egy héten belül több mint száz olyan támadást jelentettek, amelyet egy magán kívül lévő utas hajtott végre repülés közben. Idén pedig már 3600 erőszakos incidensről tettek jelentést az amerikai Szövetségi Légiügyi Hivatalnak.
Forrás: edition.cnn.com
Egy francia polinéziai férfi a helyi nőket ajánlgatta Macronnak országjáró körútja közben
„Szerencse, hogy egyedül jöttél elnök úr, mert nagyon sok csinos lány van itt” – ezzel a felkiáltással fogadta Macron kézfogását egy francia polinéziai férfi, amikor Emmanuel Macron, francia köztársasági elnök Francia Polinéziába, Franciaország egyik tengerentúli területére utazott országjáró körútra. A polinéz férfi beszólását honfitársai üdvrivalgása és a francia elnök hangos nevetése követte. Emmanuel Macronról közismert, hogy diákkori szerelmét, a nála 24 évvel idősebb középiskolai tanárát vette feleségül, és az elnöki munkában is elválaszthatatlan házaspár a hivatalos utakra is többnyire együtt utazik.