Drogdílerek irányítják Marseille egyik kerületét

A dílerek még az utat is lezárták, és csak az hajthat be a kerületbe, akit átengednek, ám a belügyminiszter szerint nincs probléma. A legnépszerűbb ellenzéki politikus szerint viszont a környék törvényen kívüli zóna, ahol a kábítószer-kereskedők diktálnak a saját törvényeik szerint – írja a V4NA Hírügynökség.

Forrás: V4NA Hírügynökség2021. 09. 02. 10:25
Marseille, 2017. oktber 2. Rendrk jrrznek a dl-franciaorszgi Marseille fplyaudvarnl 2017. oktber 2-n. Az elz napon egy frfi a plyaudvaron kssel hallosan megsebestett kt fiatal nt, a helysznen jrrz katonk lelttk. (MTI/EPA/Sebastien Nogier) Fotó: Sebastien Nogier
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emmanuel Macron francia államfő hét minisztere, köztük Gérald Darmanin belügyminiszter, Barbara Pompili ökológiai átmenetért felelős miniszter és Jean-Michel Blanquer oktatási miniszter kíséretében az ország második legnagyobb városába, Marseille-be látogat a héten, ahol három napot tölt majd el és bejelenti azt a nagyszabású, „Marseille en grand”, vagyis Marseille nagyban elnevezésű tervet, melynek célja a város közlekedésének megreformálása, a rossz állapotban lévő iskolák felújítása és a kábítószer-kereskedelem elleni harc. Utóbbi rendkívül égető probléma a nagyvárosban,

mivel az idén eddig 15 ember vesztette életét valamilyen droghoz köthető leszámolásban.

A legmegdöbbentőbb eset augusztusban történt és egy 14 éves kamaszfiú halálával végződött, akit egy gépfegyverrel lőttek agyon a nyílt utcán, a támadásban két további kiskorú is megsérült, egyikük mindössze nyolcesztendős, a történtekről a La Provence nevű helyi lap számolt be.

A bűnügyi hálózatok elleni küzdelem érdekében a belügyminiszter februárban azt ígérte, hogy 2023-ra további 300 rendőrt küld Marseille-be, ebből százan ugyan megérkeztek már az idén a megyébe, ám Marseille polgármestere, Benoît Payan szerint ez nem elég. A városvezető úgy véli, hogy további 800 rendőrre lenne szükség ahhoz, hogy hatékonyan fel tudják venni a harcot a városban megtelepedett hálózatok ellen – írja a France Info.

Az államfő látogatásának hírére Marseille egyik leghírhedtebb kerületében, a cité des Flamants nevű városnegyedben forgatott a Quotidien nevű műsor, a riporternek arra panaszkodtak a megkérdezett fiatalok, hogy 

egy 14 éves fiúnak meg kellett halnia ahhoz, hogy az elnök végre reagáljon, holott már jó ideje tart a drogháború a városban.

A Quotidien munkatársainak fiatal drogdílerek egy sorompót is megmutattak, mellyel egy utat zártak le és elmondták a műsor készítőinek, hogy csak az ő engedélyükkel hajthatnak be az autósok a kerületbe.

A videóval kapcsolatban megszólalt Gérald Darmanin belügyminiszter is, aki kijelentette, hogy Franciaország területén se Marseille-ben, se máshol nincs törvényen kívüli zóna. A belügyminiszter nagyszabású drogellenes akciót rendelt el a szóban forgó, cité des Flamants nevű városnegyedben, melynek eredményeképp négy főt letartóztattak, valamint kábítószert és készpénzt foglaltak le. A miniszter hozzátette, hogy a mostani akciót továbbiak követik majd.

A belügyminiszter bejegyzésére reagált a legnépszerűbb ellenzéki politikus, Marine Le Pen, aki a Quotidien videójával kapcsolatban azt írta a Twitteren, hogy 

törvényen kívüli zónáról van szó abban az esetben, ha dílerek irányítanak egy egész környéket, akik a közös törvények rovására hozott szabályaik szerint élnek.

Borítókép: Rendőrök járőröznek a dél-franciaországi Marseille főpályaudvaránál.                           Fotó: MTI/EPA/Sebastien Nogier

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.